Nový Spark
venku od 2. dubna
THE DEAD DAISIES: O užívání si tady a teď

THE DEAD DAISIES: O užívání si tady a teď

Změny v sestavě THE DEAD DAISIES nebývají pro nikoho překvapením. Svobodomyslná kapela umožňuje každému ze svých dočasných i trvalejších členů dostatek prostoru pro všemožné další aktivity, což se zdá být fundamentem filozofie jejího zakladatele, významného australského podnikatele Davida Lowyho.

Finanční nezávislost, chuť dělat vše postaru, osvědčenými způsoby, a být v co nejužším kontaktu s fanoušky činí z tohoto tělesa kapelu, v níž si každý naplno užívá sílu přítomného okamžiku. Snad právě toto vše sehrálo zásadní roli, když se zpěvák a basový kytarista Glenn Hughes rozhodoval, zda přijmout Lowyho nabídku přidat se k TDD. Nová společná deska rockového veterána a jeho kumpánů s názvem „Holy Ground“ teď čeká v nelehké situaci na svou cestu k posluchačům.


TDD prošli od svého vzniku četnými změnami. Pokud spočítáme i všechny dočasné záskoky v kapele, dopracujeme se k číslu přes dvacet. TDD si přesto zachovávají určitou kontinuitu výrazu. Je tím pojícím článkem zakladatel skupiny David Lowy? Je tak výraznou osobností, aby udržel na uzdě směr? Zeptali jsme se kytaristy Douga Aldriche. „David nepochybně má svoji vizi, ale nebrání se evoluci. Jedné věci se však držíme. Pro Davida je tato kapela „Thunder from down under“ (Hřmění od protinožců) – a jeho kytara skutečně zní jaksi hromově, dunivě. Je jako vlna, která se tříští na pláži. Byly tu písně, pro které jsme s Glennem měli hotové své party. A zněly skvěle – hudba opravdu měla dost energie, aby nakopla všem zadky, přesto skladby neožily naplno, dokud David nepřidal své party rytmické kytary. On je ten, kdo přidává onen specifický prvek, který to všechno spojí a činí z toho všeho hudbu TDD.“

Kompletní rozhovor s THE DEAD DAISIES najdete v lednovém Sparku. Album "Holy Ground" si můžete předobjednat už nyní v našem e-shopu!

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace