Nový Spark
venku od 3. dubna
THE LAST ROCKSTARS – Japonští hrdinové chtějí na stará kolena dobýt západ

THE LAST ROCKSTARS – Japonští hrdinové chtějí na stará kolena dobýt západ

Yoshiki, Hyde, Sugizo, Miyavi – na západě možná nepříliš známá jména, v Japonsku hvězdy. Snad ty úplně poslední. Projekt THE LAST ROCKSTARS zformovaný několika zkušenými muzikanty ze země vycházejícího slunce si říká o pozornost v pokusu prorazit mimo domovinu, který může být pro některé z nich poslední.

„Dali jsme se dohromady, abychom to ještě zkusili venku,“ říká Yoshiki, zřejmě nejznámější z čtveřice, bubeník a zakladatel rockových X JAPAN, dnes už sedmapadesátiletý veterán. Ze stejné formace ho do THE LAST ROCKSTARS doprovází jen o čtyři roky mladší kytarista Sugizo. Zpěvák Hyde si udělal jméno pro změnu coby frontman další úspěšné japonské rockové formace L´ARC-EN-CIEL, která má na kontě čtyřicet milionů prodaných alb, o Miyavim média hovoří jako o „kytarovém samuraji s nekonvenčním stylem“.

Kapela v lednu odehraje několik vystoupení v Japonsku a ve Spojených státech, přičemž v průběhu roku bychom se od ní měli dočkat také debutového alba. První ochutnávkou je eponymní kousek doprovozený dodatkem (Paris Mix).

„Jelikož jsem cestoval po světě, dokončil jsem ho v Paříži. Proto Paris Mix. Když jsem na něm pracoval, představoval jsem si nás čtyři, jak kombinujeme rockovou muziku s tou taneční. Tak si na něj zatančeme,“ vyzývá kapelník Yoshiki.

Nový Spark
venku od 3. dubna
Kalendář akcí
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
19.04. DUST BOLT, ACCUSSER
20.04. DUST BOLT, ACCUSSER
21.04. RHAPSODY OF FIRE
21.04. DUST BOLT, ACCUSSER
22.04. DUST BOLT, ACCUSSER
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace