Nový Spark
venku od 1. prosince
Till Lindemann z Rammstein byl zatčen ruskou policií

Till Lindemann z Rammstein byl zatčen ruskou policií

Na sobotu 28. srpna 2021 nebude Till Lindemann vzpomínat zrovna v dobrém. Byl zatčen ve svém hotelovém pokoji v Rusku a převezen k výslechu.

Nahrávky Lindemann seženete u nás ve Sparkshopu

Lindemann měl v rámci svého sólového projektu vystoupit v neděli 29. srpna na festivalu Maklarin For Homeland v Tveru, a to navzdory omezení hromadných shromáždění v Rusku s ohledem na Covid-19. Předpokládá se, že právě to byl důvod jeho zadržení. Může souviset i s prodejem digitálního umění a hudebního klipu ve formě NFT. Lindemann sice dostal svolení k natočení videa v petrohradském muzeu, na prodej se ale smlouva nevztahovala.

Obvinění čelí i Lindemannův manažer Anar Reiband, který do země vstoupil s turistickým vízem. Úřady se však domnívají, že je organizátorem festivalu a v případě odsouzení by mu mohla hrozit deportace a trvalý zákaz vstupu ze země.

Mimo akci v Tveru měl Lindemann vystoupit také na festivalu na moskevském Rudém náměstí Spasskaya Baschnja konaném 4.-5. září.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace