Nový Spark
venku od 1. června
Till Lindemann z Rammstein byl zatčen ruskou policií

Till Lindemann z Rammstein byl zatčen ruskou policií

Na sobotu 28. srpna 2021 nebude Till Lindemann vzpomínat zrovna v dobrém. Byl zatčen ve svém hotelovém pokoji v Rusku a převezen k výslechu.

Nahrávky Lindemann seženete u nás ve Sparkshopu

Lindemann měl v rámci svého sólového projektu vystoupit v neděli 29. srpna na festivalu Maklarin For Homeland v Tveru, a to navzdory omezení hromadných shromáždění v Rusku s ohledem na Covid-19. Předpokládá se, že právě to byl důvod jeho zadržení. Může souviset i s prodejem digitálního umění a hudebního klipu ve formě NFT. Lindemann sice dostal svolení k natočení videa v petrohradském muzeu, na prodej se ale smlouva nevztahovala.

Obvinění čelí i Lindemannův manažer Anar Reiband, který do země vstoupil s turistickým vízem. Úřady se však domnívají, že je organizátorem festivalu a v případě odsouzení by mu mohla hrozit deportace a trvalý zákaz vstupu ze země.

Mimo akci v Tveru měl Lindemann vystoupit také na festivalu na moskevském Rudém náměstí Spasskaya Baschnja konaném 4.-5. září.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace