Nový Spark
venku od 1. prosince
Timo Tolkki dostal podmínku za zneužívání sociálních dávek

Timo Tolkki dostal podmínku za zneužívání sociálních dávek

Bývalý kytarista STRATOVARIUS Timo Tolkki byl u okresního soudu v Helsinkách podmíněně odsouzen k 45 dnům odnětí svobody za podvod a padělání. Na problém si zadělal, když v roce 2020 žádal o sociální podporu ve výši 3000 Eur, v přepočtu něco přes 70 tisíc korun, ovšem jak se později ukázalo, neměl na ni nárok.

Tolkki totiž před finskou správou sociálního zabezpečení zatajil své příjmy a stav svého bankovního konta, respektive zfalšoval své bankovní výpisy, aby nevyšly najevo jeho skutečné příjmy. Podporu, kterou od úřadu původně dostal, mu v rámci soudního řízení bylo nařízeno navrátit a k tomu ještě pokutu ve výši několika desítek Eur.

K soudu, aby si vyslechl verdikt, se nedostavil, nicméně už dříve argumentoval tím, že trpí bipolární poruchou a že v době podvodu zažíval „těžké časy“. Finský bulvární magazín Seiska, který o Tolkkiho případu informuje, kytaristu oslovil pro další vyjádření, toho se ale nedočkal.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace