Nový Spark
venku od 1. července
Timo Tolkki dostal podmínku za zneužívání sociálních dávek

Timo Tolkki dostal podmínku za zneužívání sociálních dávek

Bývalý kytarista STRATOVARIUS Timo Tolkki byl u okresního soudu v Helsinkách podmíněně odsouzen k 45 dnům odnětí svobody za podvod a padělání. Na problém si zadělal, když v roce 2020 žádal o sociální podporu ve výši 3000 Eur, v přepočtu něco přes 70 tisíc korun, ovšem jak se později ukázalo, neměl na ni nárok.

Tolkki totiž před finskou správou sociálního zabezpečení zatajil své příjmy a stav svého bankovního konta, respektive zfalšoval své bankovní výpisy, aby nevyšly najevo jeho skutečné příjmy. Podporu, kterou od úřadu původně dostal, mu v rámci soudního řízení bylo nařízeno navrátit a k tomu ještě pokutu ve výši několika desítek Eur.

K soudu, aby si vyslechl verdikt, se nedostavil, nicméně už dříve argumentoval tím, že trpí bipolární poruchou a že v době podvodu zažíval „těžké časy“. Finský bulvární magazín Seiska, který o Tolkkiho případu informuje, kytaristu oslovil pro další vyjádření, toho se ale nedočkal.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace