Nový Spark
venku od 1. srpna
TOP 5 nejzajímavějších momentů nového klipu IRON MAIDEN

TOP 5 nejzajímavějších momentů nového klipu IRON MAIDEN

Po dlouhých šesti letech jsme se dočkali nové tvorby IRON MAIDEN a to i s propracovaným animovaným klipem plným vtípků (tzv. easter eggů) a více i méně viditelných odkazů na předchozí tvorbu kapely. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

V případě, že výraz „easter egg“ náhodou neznáte, máme pro vás krátké vysvětlení. Jedná se o skryté odkazy a symboly (nebo i neškodné vtípky) poukazující na jiné filmy, osobnosti, hry, umělecká díla. V tomto případě hlavně tvorbu IRON MAIDEN.

Mrkněte na CD, LP s merch IRON MAIDEN na Sparkshopu!

Na Sparkshopu budeme prodávat nadcházející nové album IRON MAIDEN i s exkluzivním bonusovým plakátem!

Hlavní zápletkou klipu novinky „The Writing On The Wall“ nemůže být nic jiného, než souboj dobra se zlem. Nebo snad menšího zla proti většímu? Hlavními klaďasy jsou čtyři tajemní motorkáři (nejspíše odkaz na jezdce apokalypsy) a maskovaný mág, ze kterého se nemůže vyklubat nikdo jiný, než další inkarnace maskota Eddieho. Teď už mrkněte na některé odkazy ve videoklipu.

0:48 – Polorozpadlé budovy

Obě zobrazené polorozpadlé budovy zde mají svůj význam. Londýnský pub (pro nás něco jako hospůdka) Cart & Horses byl vůbec prvním místem, kde neznámá parta mladíků pod názvem IRON MAIDEN odehrála už v roce 1976 (čtyři roky před vydáním první studiovky) svůj první koncert. Dodnes je toto pomyslné rodiště kapely v severovýchodní části Londýna oblíbené i díky hojné sbírce tematického merche Ajronů. Nápis „Aces High“ nemůže odkazovat na nic menšího, než jednu z nejslavnějších písní pocházející z páté desky „Powerslave“ – touto skladbou ostatně startovali i poslední koncert v pražských Letňanech v roce 2018.

1:08 – Nádrž motorky

Ačkoli na některých záběrech to není úplně správně k přečtení, nádrž rozjetého chopperu jednoho z jezdců nese celkem 17 značek upozorňujících na vydání sedmnáctého alba.


1:37 – Koláž minulosti

Zde jsou odkazy na předchozí tvorbu asi nejvýraznější. Hrob po jezdcově pravici nese název „No Prayer For The Dying“ podle stejnojmenné desky z roku 1990, vesmírná helma i s hlavou patří na cover art alba „The Final Frontier“ a letecké brýle se psími známkami patří letci ze singlu „Aces High“.

4:09 – 5:15 – Eddie, Eddie, Eddie

Na začátku tohoto časového úseku se nám naskytne pohled na nového 3D Eddieho v samurajském úboru. Ne všichni ovšem ví, že se nejedná o první takový nápad, nýbrž skrytou reklamu na speciální pivo Sun And Steel nesoucí značku IRON MAIDEN. A čím je speciální? Kombinuje aspekty světlého spodně kvašeného piva a japonského saké. S tímto nápadem přišel sám Bruce Dickinson už v roce 2016. Na motorkách potom uvidíme inkarnace Eddieho z desek „Killers“, „Dance Of Death“, „Somewhere In Time“, „Powerslave“, „The Book Of Souls“ a kompilace hitů „From Fear to Eternity“.

5:44 - 6:05

Klip je zakončen masivním atomovým hřibem, který jako by z oka vypadl cover artu singlu „2 Minutes To Midnight“ a spanilou jízdou v čele s kabrioletem, jež má na boku nastříkaný nápis „DCLXVI“. Pokud vám to nic neříká, zopakujte si římské číslice, protože to samozřejmě odkazuje na číslo 666 – The Number Of The Beast.

Rozhodli jsme se zde vypíchnout jen některé z majestátních okamžiků animovaného klipu, takže se nebojte zapojit do komentářů a pokračovat v hledání, jenom zobrazení Eddieho nejspíš najdete víc než patnáct. Je vidět, že si animátoři Mark Andrews a Andrew Gordon s konceptem od Bruce Dickinsona opravdu vyhráli a my dáváme za klip palec nahoru. Co říkáte na song po zvukové stránce?

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace