Nový Spark
venku od 1. července
Ukázka z filmu Sázka na zlato představuje jeden z prvních koncertů kapely KISS, skončil ohněm

Ukázka z filmu Sázka na zlato představuje jeden z prvních koncertů kapely KISS, skončil ohněm

Psal se rok 1973, když se tehdy třicetiletý televizní producent Bill Aucoin stal manažerem kapely KISS. Hned věděl, komu zavolat, aby pro ně sehnal smlouvu na desku a koncerty. Neilu Bogartovi začínajícímu hudebnímu producentovi a majiteli vydavatelství Casablanca Records. Ten se KISS okamžitě ujal a jako první do těchto zcela neznámých pomalovaných rockerů vložil svou důvěru. Právě o muži, který „udělal“ KISS ale i mnoho dalších hudebních legend, je snímek Sázka na zlato, který vstupuje do kin 13. dubna.

Představí mnoho doposud nezveřejněných zákulisních historek ze života celé škály hudebních legend. Třeba historka o tom, jak v roce 1974 vystupovali KISS v pětihvězdičkovém hotelu, v místnosti pro konání svatebních hostin a spustili v celém hotelu požární alarm, je celkem neznámá. Kapelu na pódiu nadšeně uvedl sám Neil Bogart, a ta předváděla svou výbušnou pódiovou show, ve které byly blesky a oheň. Nikoho však nenapadla síla výsledného kouře, začalo hořet a byl spuštěn požární poplach, jak mimo jiné uvidíme ve filmu Sázka na zlato.

KISS na Sparkshopu

"Myslím, že si neuvědomili, že koncert KISS v takových prostorách není dobrý nápad," říká režisér a scenárista snímku Timothy Bogart. "Divákům se to nelíbilo. Kouř zaplnil celý prostor a byla to katastrofa. Vše bylo vzhůru nohama. Lidé byli zmatení a znechucení. Tátu to ale neodradilo, jak jinak…" směje se Bogartův syn a naráží na jeho nezlomnou vůli. „Pořád se motali u nás doma… Genu Simmonsovi jsem říkal strejdo. Byli tátova rodina, a tak vlastně automaticky i moje,“ dodává.

Po smrti zakladatele Casablanca Records mu dokonce kapela KISS věnovala své album „Creatures of the Night“. Ve filmu hrají například Wiz Khalifa, Jason Derulo Ledisi, Jeremy Jordan, Michelle Monaghan, Peyton List, Jason Isaacs nebo Lyndsy Fonseca. Do kin vstoupí Sázka na zlato 13. 4. 2023 v distribuci společnosti DONART.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace