Nový Spark
venku od 1. prosince
Velikáni česko-slovenské hudební scény budou společně slavit na Benátské

Velikáni česko-slovenské hudební scény budou společně slavit na Benátské

Benátská s Impulsem! se po dvouleté pauze vrací zpět na libereckou stage a při jejím návratu se na festivalovém podiu blýskne řada hvězd českého i slovenského hudebního nebe. Konání festivalu není jenom významným okamžikem pro návrat kulturního života po vynucené pauze způsobené pandemií, ale také skvělou příležitostí, jak mohou hudební stálice oslavit se svými příznivci významné mezníky a jubilea jak osobní, tak i ta, která připomínají kulatá výročí působení jednotlivých kapel.

Hned první festivalový den, tedy čtvrtek 28. července, se ponese ve znamení oslav kulatých výročí rockových legend – kapel Arakain a Olympic. První jmenovaný jubilant oslaví 40 let na scéně a ten druhý dokonce 60! Jejich výročí tedy uzavírají první stovku na Benátské s Impulsem! „Tak to je trefa. To by mě ani ve snu nenapadlo, že si oslaví Olympic výročí s Arakainem. Fakt se na to upřímně těším. Arakain je naše velmi spřízněná kapela a mě o to víc těší, že když jsem ji poprvé v roce 1989 nahrával, tak jsem jí předpovídal dlouhou životnost,“ říká frontman Olympic Petr Janda.

„Když jsme v minulém století jako mladí nadšenci začínali s naším žánrem, říkali jsme si, že bychom chtěli alespoň zanechat stopu v paměti příznivců rockové muziky, a ke stálicím, jako je zrovna Olympic, jsme vzhlíželi s respektem. Postupem času jsme natočili na dvacet desek, z nichž takřka polovinu jsme nahráli ve studiu Propast u Petra Jandy. Během nahrávání se z nás stali dobří přátelé a kolegové. Bude nám velkou ctí doplnit jejich neuvěřitelnou a úctyhodnou životní číslovku tou naší, která se v příštím roce také nebezpečně zakulatí. Společně tak naše kapely dají dohromady 'jedno století rocku'. Budeme se na to moc těšit a věříme, že si fanoušci přijdou slavnostní večer na Benátský užít s námi,“ říká frontman Arakain Jiří Urban.


Druhá stovka bude patřit především frontmanovi kapely Team - Pal’ovi Haberovi, který se do ní společně s fanoušky dopočítá poslední festivalový den v sobotu 30. července. Oslavovat se bude nejenom 40 let působení kapely na scéně, ale také kulaté 60. narozeniny samotného Pal’a Habery.

I tento rok si pořadatelé dali velmi záležet na kvalitním programu, a návštěvníkům Benátské s Impulsem! tak zajistili účast předních hudebních osobností a skupin. Letos se tedy na scéně v Liberci vystřídají taková jména, jako jsou Chinaski, Walda Gang, Divokej Bill, Škwor, Traktor nebo Vypsaná fiXa a písničkář Pokáč. Potvrzení účasti řady významných hudebníků z Česka i Slovenska opětovně stvrzuje tradiční vysokou úroveň festivalového programu Benátská s Impulsem!

Do konce března mají navíc zájemci jedinečnou šanci získat vstupenky na jednu z nejvýznamnějších tuzemských hudebních akcí za zvýhodněnou cenu. Celofestivalová vstupenka je do konce tohoto měsíce v prodeji za 1 790 korun, jednodenní vstupenka na čtvrtek za 790 korun, a nakonec jednodenní vstupenka na pátek nebo sobotu za 1 090 korun. Kromě skvělé hudby si návštěvníci přijdou na své i co do skvělého občerstvení či doprovodného programu, v rámci, kterého pořadatelé mysleli také na rodiny s dětmi.

Festivalové brány Benátské s Impulsem! budou pro všechny příznivce hudby pod širým nebem otevřeny od 28. do 31. 7. 2022 v Liberci v areálu Vesec.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace