Nový Spark
venku od 2. května
Vydání nového alba IRON MAIDEN podléhalo nejpřísnějším bezpečnostním opatřením

Vydání nového alba IRON MAIDEN podléhalo nejpřísnějším bezpečnostním opatřením

Sedmnácté studiové album IRON MAIDEN „nevznikalo tak dlouho“, jak prohlásil v jednom rozhovoru zpěvák skupiny Bruce Dickinson, „jen se na něj dlouho čekalo“. Také informace o jeho existenci byly střeženy snad ještě lépe než vojenské tajemství.

Novinku Senjutsu i další nahrávky a merch IRON MAIDEN seženete v našem Sparkshopu

Natáčení materiálu bylo dokončeno již na jaře 2019. Avšak až do konce loňského roku ven nepronikl ani náznak o jeho existenci. Byl to Kevin Shirley, kdo prozradil, že pracoval se skupinou tři měsíce ve studiu Guillaume Tell v Paříži, kde vznikal také materiál k deskám „Brave New World“ a „The Book of Souls“. I poté však podmínkou rozhovorů s jednotlivými členy kapely bylo neptat se na aktivity IRON MAIDEN. Hlavní skladatel skupiny, basový kytarista Steve Harris, byl dokonce tak paranoidní, že držel nahrávku v trezoru. Steve a Kevin dlouho byli jediní, kdo znali její smíchanou a zmasterovanou podobu. „Nikdo neměl žádnou kopii – ani management,“ vyzradil frontman, který si materiál stáhl z Harrisova notebooku, když spolu pracovali na mixech k vydání „Nights of the Dead, Legacy of the Beast: Live in Mexico City“.


I ve chvíli, kdy se k poslechu dostali novináři z prestižních britských hudebních médií, zůstávala bezpečnostní opatření snad přísnější než kdykoliv v minulosti. Museli se za tímto účelem vypravit do kanceláře managementu skupiny, kde jim nahrávku pustili z neoznačeného vinylu – aby se znemožnilo jejímu úniku do sítě.

Velkou story kolem nového alba „Senjutsu“, jež vyšlo 3. září, čtěte v aktuálním Sparku. Říjnové číslo s hlavním článkem o IRON MAIDEN a A2 megaposterem je stále v prodeji v každé dobré trafice v ČR i SR.


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace