Nový Spark
venku od 30. dubna
WEDNESDAY 13 nabízejí svou soustrast titulní písní z „Condolences“

WEDNESDAY 13 nabízejí svou soustrast titulní písní z „Condolences“

Titulní skladbu nové desky WEDNESDAY 13, „Condolences“, inspirovala ústřední postavu Wednesdaye smrt Davida Bowieho. Podívejte se na klip, ve kterém se odehrává falešný pohřeb právě hlavní postavy kapely. Rozhovor v aktuálním Sparku.


„Nezamýšleli jsme udělat dlouhou píseň ála IRON MAIDEN, ale prostě se to tak stalo,“ říká Wednesday. „Nebylo to nucené a myslím, že se dost vyvedla! Název ‚Condolences‘ mě napadl, když zemřel David Bowie a já všude viděl ‚Condolences, sorry for your loss‘. Uvědomil jsem si, jak silná tato slova jsou, vzal jsem do ruky kytaru a měl refrén v okamžiku napsaný.“

„Píseň jsme pro účely videa zkrátili, o celé dvě minuty. Ale i tak je velmi, velmi temná skladba. Video je asi nejdivnější věc, kterou jsem kdy dělal, natáčeli jsme můj falešný pohřeb. Shromáždili se moji kamarádi, dávali květiny na rakev, bylo to fakt divné! Měl jsem i smuteční věnec: Na památku Wednesdaye 13. Ve video jsem kněz, který má smuteční řeč a jsem rovněž i vevnitř rakve a pohřbívají mě zaživa. Dost mi to připomnělo ‚Burn In Hell‘ od TWISTED SISTER,“ vysvětluje.S Wednesdayem jsme pokecali o nové desce a rozhovor je na stranách 38-39. Pokud bystě si jej chtěli přečíst v elektronické verzi, stačí kliknout zde.


Nový Spark
venku od 30. dubna
Kalendář akcí
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
15.10. HELLOWEEN
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
26.10. APOCALYPTICA, EPICA
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
02.11. FAUN
A co FAKKER!?