Nový Spark
venku od 3. června
WITCH HAMMER hlásí „nahrávací mise úspěšně splněna“

WITCH HAMMER hlásí „nahrávací mise úspěšně splněna“

Výběr studia Bomb Jack pro nadcházející album, jež má být volným pokračováním koncepčního příběhu započatého poslední deskou „AbsolutNo“, nebyl náhodný. Jelikož v tomto hudebním svatostánku pod zkušenýma rukama zvukového mistra Wendela Dreiseitla vznikala i poslední alba kapel DYMYTRY, TRAKTOR nebo PROTHEUS, nemohli WITCH HAMMER svůj nový materiál, který vyjde na konci dubna u Smile Music Records, svěřit do lepších rukou.

„Nahrávání mělo hladký průběh a tak důležitá pověstná chemie mezi námi jako kapelou a producentem zafungovala od prvního okamžiku,“ říká k nahrávání basák Petr Caputa, což potvrzují i výsledky nahrávání.

Už první nahrávací den byly kompletně nahrány rytmické party, ale pracovní tempo nepolevilo ani následující dny. Když měli Dejv s Petrem bicí i basu hotovu, hned následného úterního rána začal do pásů sázet kytarové riffy Honza, a i on večer mohl spokojeně hlásit ‚hotovo‘!

Nenechal se však zahanbit ani nejnovější člen WITCH HAMMER, kytarista Vojta. Ten i přes své mládí a ne tak bohaté zkušenosti z nahrávání jako zbytek kapely poctivě odmakal i své party a následující dny se s Honzou poctivě podělil i o kytarová sóla a vyhrávky.

Samostatnou kapitolou pak bylo nahrávání zpěvu a sborů, k němuž se nám opět vyjádřil Petr, obsluhovatel čtyř strun. „Producent Wendel z Honzova hrdla vymačkal opravdu to nejlepší, a v mnoha případech nám otevřel oči. Nejen v používání roztodivných technik zpěvu, ale i v různých kombinacích dvojhlasů a sborových nápěvů, které fanoušci na našich deskách zatím slyšet nemohli.“

Zkušený zvukový mág Wendel Dreiseitl se pak s krátkým odstupem od nahrávání pustil do dokončení mixu a následné finalizace nahrávky. Zde není od věci připomenout, že studio Bomb Jack je vybaveno analogovým pásem, který při finálním ošetření masteringem nahrávkám dodává patřičnou kvalitu i speciální zvuk – to zajisté ocení audiofilové, co si chtějí užít čistý a řádně šťavnatý řízný sound, který stojí na přirozeném náběru nástrojů, kde je zachován jedinečný zvukový charakter aparátu i každého nástroje namísto dnes tak populárního použití digitálních pluginů, jejichž důsledkem desky často znějí, jakoby padaly z tovární linky. Zůstaňte na příjmu, přesvědčíte se brzy - první singl bude venku každým dnem!

www.witchhammer.cz

www.smilemusicrecords.cz

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace