Nový Spark
venku od 1. prosince
XIII. STOLETÍ se sešli v původní sestavě, aby nahráli legendární debut

XIII. STOLETÍ se sešli v původní sestavě, aby nahráli legendární debut

Kultovní skupina XIII. STOLETÍ vydává záznam koncertu, na kterém se sešla v původním složení, aby zahrála skladby ze svého debutového alba „Amulet“ určujícího český gothic-rock. Unikátní album „Amulet Live“ právě vychází!

Album „Amulet“ vyšlo v roce 1992, tedy rok po vzniku skupiny. „Tenkrát nikdo z nás netušil, že album přinese nadčasové hity jako ‚Justina‘ a ‚Růže a kříž‘, a album samo se stane v průběhu let vyhledávaným sběratelským fenoménem. Byli jsme čtyři kluci, kteří založili kapelu a dostali příležitost natočit desku. Dali jsme do ní vše tak, jak jsme to cítili, a měli radost z dokončeného díla,“ vzpomíná frontman Petr Štěpán.

„Amulet Live“ koupíte na Sparkshopu!

Nahrávka „Amulet Live“ je výjimečná tím, že je očitým svědkem setkání skupiny v původní sestavě – Petr Štěpán (kytara, zpěv), Pavel Štěpán (bicí), Bedřich Musil (kytara, zpěv), Petr Palovčík (basová kytara) - po mnoha letech. Jsou na ní zaznamenané jedinečná atmosféra koncertu odehraného 29. dubna letošního roku v Jihlavě a písně v provedení po 30 letech od svého vzniku.

„Před první společnou zkouškou po tolika letech jsem si říkal: Bude to fungovat? Bude tam ještě ta energie, kterou se nám podařilo v devadesátkách do těch písniček dostat? Obavy byly naprosto zbytečný, po prvních pár minutách společného hraní bylo jasný, že to tam furt je! Koncert jsme si všichni neskutečně užili. Nejen v backstage, ale i v celém DKO panovala taková zvláštní přátelská atmosféra sounáležitosti a já si myslím, že energii tohoto nezapomenutelného večera se nám podařilo do nahrávky dostat,“ komentuje shledání s bývalými spoluhráči a neobyčejný koncert Pavel Štěpán.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
29.11. CRIMSON MARATHON
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace