Nový Spark
venku od 3. června
Zemřel další zakládající člen SCREAMING TREES, baskytarista Van Conner

Zemřel další zakládající člen SCREAMING TREES, baskytarista Van Conner

Po loňském skonu Marka Lanegana odešel na druhý břeh další ze zakládajících členů vlivných grungeových SCREAMING TREES, baskytarista Van Conner (na fotce vpravo). Zápal plic, který doplnil těžký stav, v němž se nacházel po operaci žaludku, ho dostal v 55 letech. Informaci sdělil jeho starší bratr, kytarista Gary Lee Conner. „Byl to jeden z mých nejbližších přátel a bude mi nesmírně chybět,“ napsal.

Bratři Connerovi založili spolu s Markem Laneganem a bubeníkem Markem Pickerelem SCREAMING TREES v roce 1984 a s kapelami jako MELVINS, MUDHONEY či GREEN RIVER se stali reprezentanty stylu, z něhož na přelomu osmdesátých a devadesátých let vykrystalizoval populární grunge. SCREAMING TREES byli součástí seattleské rockové scény, provázáni se všemi jejími prominenty, od SOUNDGARDEN, přes ALICE IN CHAINS a PEARL JAM až po NIRVANU, která jim pomohla prosadit se na předních evropských festivalech.

Největší úspěch slavili s albem „Sweet Oblivion“, na němž se nachází i jejich největší hit „Nearly Lost You“.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
22.08. BORN OF OSIRIS
07.09. HEILUNG, ZEAL & ARDOR
08.09. OVERKILL
09.09. VAMPIRES EVERYWHERE!, PSYCHO VILLAGE
09.09. OVERKILL
10.09. MIDNIGHT DANGER
14.09. THE HU
17.09. ILLDISPOSED, DEFACING GOD, PERSECUTOR
20.09. ORPHANED LAND, SCIENCE OF DISORDER
21.09. VISIONS OF ATLANTIS, ILLUMISHADE, SERAINA TELLI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace