Nový Spark
venku od 2. dubna
Zemřel dlouholetý bubeník HELIX Greg „Fritz“ Hinz

Zemřel dlouholetý bubeník HELIX Greg „Fritz“ Hinz

Dlouholetý bubeník kanadské heavymetalové kapely HELIX Greg „Fritz“ Hinz zemřel po téměř ročním boji s rakovinou. Bylo mu 68 let.

Hinz se k HELIX připojil v roce 1982 a zůstal v kapele až do roku 1996, aby se do ní po třinácti letech opět vrátil. Smutnou zprávu sdílel frontman HELIX Brian Vollmer na sociálních sítích. V prohlášení mimo jiné napsal, že si přeje čas a soukromí pro partnerku Grega Traci, která se o svého nemocného muže po celou dobu s láskou starala.

„Fritz byl pro mě jako bratr, stejně tak pro Brenta, Kennyho a mnoho dalších lidí, kteří pracovali pro kapelu. Traci mě požádala, abych něco napsal. Mohl bych psát hodiny, ale právě teď jsem naprosto zničený, stejně jako ostatní kluci v kapele. O jeho nemoci jsme věděli od loňského dubna, ale na Fritzovu žádost jsme to nikomu neřekli. Chtěl mít své soukromí. Byl to hrdý a silný chlap.“

Kapela HELIX byla založená v roce 1974. Její nejslavější píseň je skladba „Rock You“ z roku 1984. Během své kariéry jeli turné s KISS, AEROSMITH, RUSH a dalšími.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace