Nový Spark
venku od 1. června
Změna po skoro třiceti letech – bubeník Matt Cameron opustil PEARL JAM

Změna po skoro třiceti letech – bubeník Matt Cameron opustil PEARL JAM

Sedmadvacet let držela sestava PEARL JAM beze změn. Teď ji opouští právě ten, kdo do ní v roce 1998 přišel jako poslední – bubeník Matt Cameron. Co bude dělat dál nebo kým ho kapela nahradí, se teprve dozvíme…

V oficiálním prohlášení Cameron, který do PEARL JAM přestoupil ze spřízněných SOUNDGARDEN, spoluhráčům poděkoval za příležitost a společné chvíle, za které prý bude už navždy vděčný. Důvody svého rozhodnutí si však zatím nechal pro sebe.

PEARL JAM na Sparkshopu

Stejně tak PEARL JAM, kteří uvedli následující: „Od doby, kdy byl jedním z našich prvních hudebních hrdinů v kapelách SKINYARD a mocných SOUNDGARDEN, až po hraní na našich prvních demosnímcích v roce 1990, byl Matt Cameron výjimečným a skutečným hudebníkem a bubeníkem. Poháněl posledních 27 let živá vystoupení a studiové nahrávky PEARL JAM. Pro naši skupinu to byla hluboce důležitá kapitola a my mu přejeme, aby se mu vždy dařilo. Bude nám hluboce chybět a navždy zůstane naším přítelem v umění a hudbě. Máme tě rádi, Matte.“

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
24.06. BASINFIREFEST
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo