Nový Spark
venku od 1. prosince
„In Utero“ od NIRVANY vyjde ke třicátinám s desítkami nevydaných skladeb

„In Utero“ od NIRVANY vyjde ke třicátinám s desítkami nevydaných skladeb

Letos, 21. září, uplyne přesně třicet let od vydání alba „In Utero“ od NIRVANY. Vydavatelství Geffen/Ume toto výročí připomene reedicemi, které se na pultech obchodů objeví 27. října. Ta nejobsáhlejší z nich, Super Deluxe Edition, nabídne celkem 72 skladeb, z toho 53 dříve nevydaných.


„,In Utero‘ zní syrově, autenticky a podstatně agresivněji než ,Nevermind‘, a i když si kapela myslela, že neprodá ani čtvrtinu nákladu ,Nevermind‘, deska se nakonec prodávala výborně a získala pětinásobnou platinu v USA. Skladby jako ,Heart-Shaped Box‘, ,Rape Me‘, ,Dumb‘, ,Very Ape‘, ,Pennyroyal Tea‘ a především ,All Apologies‘ se vryly hluboko do paměti fanoušků a album jako celek v nemilosrdné zkoušce času obstálo se ctí,“ píše Michal Jakubík v aktuálním zářijovém Sparku, kde „In Utero“ věnujeme prostor v Klenotech albových archivů a jeho přebal najdete také na jedné straně plakátu.

NIRVANA na Sparkshopu

Super Deluxe edice se bude skládat z celkově 5 CD (anebo 8 LP) a mezi porcí dříve nevydaných skladeb najdeme kompletní koncerty odehrané v roce 1993 v Los Angeles, respektive v roce 1994 v Seattlu. Součástí je též 48-tistránková kniha, plakáty, repliky backstage pasů nebo figurka anděla z přebalu.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace