Život a kariéru Ozzyho Osbourna už v roce 2009 výživně shrnula knižní autobiografie I Am Ozzy, v českém překladu Jmenuju se Ozzy. Přesto se fanoušci dočkají dalšího počtení z Madmanova života, a to už 7. října, kdy vyjde publikace Last Rites – Poslední pomazání.
Má jít o „poslední a nebojácně syrové“ Ozzyho memoáry, které zachycují zejména především posledních sedm let jeho života provázených zdravotními trably, které ho prakticky vyřadily z koncertního provozu.
Nedávné zážitky však budou prokládány i historkami už letitými, zkušenostmi s manželstvím a vzpomínkami na setkání s nejednou rockovou legendou. Na závěr prý nebude chybět ani ohlédnutí za triumfálním koncertním završením jeho kariéry na červencové akci Back to The Beginning.
„Lidi se mě ptávají, jestli bych to všechno podstoupil znovu, když dnes vím, to co vím, nebo jestli bych něco změnil? A já jim na to odpovídám, že ani náhodou,“ uvádí knihu Ozzy. „Kdybych nebral drogy a nechlastal, nestal bych se Ozzym. Kdybych se choval normálně a rozumně, nestal bych se Ozzym. Pokud zítra nastane konec světa, nemůžu si stěžovat. Procestoval jsem celý svět, spoustu jsem toho viděl. Udělal jsem dobré věci… i pár těch špatných. A rozhodně ještě nemíním nikam odejít.“




















