Nový Spark
venku od 1. července
„Musha ring dom a do dum a da“ – hit THIN LIZZY má po padesáti letech konečně oficiální klip

„Musha ring dom a do dum a da“ – hit THIN LIZZY má po padesáti letech konečně oficiální klip

K oslavě jeho nedávného padesátiletého výročí vyšlo ve slavnostní reedici třetí průlomové album THIN LIZZY „Vagabonds of The Western World“. K dispozici je na vinylu či v setu 3CD + Blu-ray, který jej jako první nahrávku kapely nabízí v mixu Dolby Atmos. Při příležitosti vydání byl také uveden první oficiální videoklip k hitu „Whiskey in the Jar“, byť technicky vzato jde spíš o animované lyric video.

„Whiskey in the Jar“ coby irský lidový nápěv ze sedmnáctého století THIN LIZZY na popud svého managementu zpracovali už v roce 1972. Přestože se s ním už tehdy vyšplhali na šestou příčku britské singlové hitparády, Phil Lynott jej příliš v oblibě neměl a na původní vydání „Vagabonds of The Western World“ se vůbec nedostal.

V průběhu let se však objevoval na nejrůznějších výběrových kompilacích, jakož i na reedicích alba „Vagabonds of The Western World“. Jak známo, v devadesátých letech jeho popularitě značně přidala i METALLIKA, která své vlastní provedení – inspirované právě zpracováním THIN LIZZY – umístila na album cover verzí „Garage Inc.“.

Deluxe reedici „Vagabonds of The Western World“ seženeš na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace