Nový Spark
venku od 2. dubna
„Na natáčení jsme jeli půjčenou stodvacítkou mojí mámy,“ vzpomíná Ota Váňa z KABÁTU na vznik desky „Děvky ty to znaj“

„Na natáčení jsme jeli půjčenou stodvacítkou mojí mámy,“ vzpomíná Ota Váňa z KABÁTU na vznik desky „Děvky ty to znaj“

Kytarista KABÁT Ota Váňa zavzpomínal v prosincovém čísle Sparku na vznik druhé desky „Děvky ty to znaj“. Legendární album letos slaví třicetileté výročí, takže pokud ho ještě nemáte doma, mrkněte k nám na Sparkshop!

KABÁT na Sparkshopu

Teplické komando, které dnes v Česku vládne tvrdé muzice, bylo na své druhé desce v delikátní situaci. Vydavatelská firma čekala, zda kapela potvrdí svůj raketový vzestup a vyvrátí tak domněnku, že život KABÁTU bude jepičí záležitostí. Jak nám ovšem potvrdil kytarista Ota Váňa, sami muzikanti moc dobře věděli, co dělají, byli řádně nachystaní a čekali, že album se prosadí.

V rozhovoru pro aktuální číslo Sparku najdete vše, co jste si o historii „hambatého“ alba KABÁT přáli vědět. Ota Váňa mimo jiné líčí, že nikdo z členů kapely tenkrát neměl auto, a tak se na natáčení jelo vozem půjčeným: „Na natáčení ‚Děvek‘ do Propasti v Hradci u Prahy jsme jeli půjčenou stodvacítkou mojí mámy. Mimochodem, tu se nám podařilo sešrotovat a začala tak tradice co nahrávání, to rozbité auto. Jeden večer jsme jeli já a Milan do nějaké vedlejší vesnice asi pro nějaký pití, to už si nepamatuju. Bylo náledí a my to narvali do nějakýho sloupu, a když to na nás spadlo, tak to byl celkem ohňostroj. Tehdy jsem si říkal, ty vole, to je zázrak, že jsme to vůbec přežili. Byli jsme celkem pomlácený, ale zvládli jsme to bez doktora. Auto ovšem bylo úplně zmuchlaný, a když to viděl Kočandrle, hned tam poslal fotografa z Blesku. Ten přijel, našel nás, jak roztlemený kouříme na vraku, a cvaknul to. Druhý den moje máma viděla v Blesku svoje auto na maděru a na něm svého pomlácenýho syna.“ Nakonec vše dopadlo lépe, než se čekalo, ale to už se dočtete v prosincovém čísle Sparku .

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
17.04. LORD OF THE LOST
18.04. SLASH MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS, MAMMOTH WVH
18.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
19.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
20.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace