Nový Spark
venku od 2. února
„Nevím, co se s kapelou bude dít dál,“ říká zpěvák METAL CHURCH

„Nevím, co se s kapelou bude dít dál,“ říká zpěvák METAL CHURCH

Nad budoucností ikonických METAL CHURCH již delší dobu visí otazník. Kapela v minulém roce zrušila své oznámené turné, jelikož se kytarista Kurdt Vanderhoof dlouhodobě potýkal s vážnými bolestmi zad. Zpěvák kapely Marc Lopes v nás taktéž moc nadějí nevyvolává.

METAL CHURCH na Sparkshopu

„Zeptejte se ostatních,“ smál se Marc během nedávného rozhovoru. „Já nevím nic o ničem. Všechno šlo parádně, jenže pak se začaly dít věci. Už se mi dlouho nikdo neozval. To se občas stává, no.“

Před rokem se Lopes vyjádřil o zrušeném turné kapely METAL CHURCH: „Od května do prosince roku 2023 probíhalo naše turné, které jsme zakončili v Austrálii. Kurdt už v té době trpěl chronickou bolestí zad. Moc dobře chápu, čím si procházel. Já na to trpím taky. Vždycky se s ní ale rval jako lev. Častokrát se ale stávalo, že si svoje problémy nechal pro sebe, takže to došlo až do bodu, kdy už nebyl schopen hrát. Ale je dobře, že tenhle svůj problém dokázal podchytit a včas ho řešit.“

Lopes byl nadále dotázán, zda budou METAL CHURCH i přes současné problémy pokračovat. Na to se smíchem odpověděl: „Jo, pokud vím, tak jo. Nikdo mi ještě neoznámil, že by se kapela rozpadla. A i kdyby se tak stalo, rozuměl bych tomu. Byla by to fakt škoda, ale rozuměl bych tomu. Ale tak daleko to zatím nedošlo, což je fajn. Pořád doufám, že se všichni sejdeme a natočíme novou desku. Už jsme se na to chystali. Na novou nahrávku mám spoustu skvělých nápadů.

Nový Spark
venku od 2. února
Kalendář akcí
08.02. SLAUGHTER TO PREVAIL, DYING FETUS, SUICIDE SILENCE
08.02. TARJA, MARKO HIETALA, SYMPHONITY
08.02. HOSTIA, LAS TRUMIEN, VIOLENT REPRISAL
09.02. LEPROUS
09.02. ALL TIME LOW
10.02. ONSLAUGHT
11.02. THE CALLOUS DAOBOYS, KNIVES
12.02. IGORRR
13.02. MONKEY3
13.02. WSTR
A co FAKKER!?
logo