Nový Spark
venku od 1. července
„Věříte, že jste bez viny?“ ptají se v novém singlu WITCH HAMMER

„Věříte, že jste bez viny?“ ptají se v novém singlu WITCH HAMMER

Třetí singl metalových úderníků WITCH HAMMER představuje jejich novou, už za měsíc vycházející desku. Nová skladba ukazuje klidnější tvář kapely a upozorňuje na fakt, že dokola opakovaná lež se stává pravdou.

WITCH HAMMER jsou na scéně už víc než dvě dekády, za něž stihli nahrát pět desek. Ta šestá u Smile Music vyjde už za měsíc a zohledňuje všechny zkušenosti jablunkovské kapely, které parta z našeho nejvýchodnějšího města za ty roky ve studiích i na pódiích získala.

PŘEDPRODEJ ALBA

Třetí singl „Pravdou lhát“ je skladba, která celou desku uzavírá a po předchozí smršti nadupaných songů do alba přináší zklidnění. „Je to zase jiný úhel pohledu a další z palety barev v naší tvorbě, kdy odhalujeme melancholičtější a smířlivou stránku věci,“ říká ke skladbě basák Petr Caputa a pokračuje: „Hudebně si hrajeme s náladou a kloužeme songem postupně k vygradovanému refrénu, kde Honza hlasivky opravdu nešetří.“ Jak jsme informovali v lednu, ve studiu Bomb Jack celou kapelu při nahrávání nešetřil ani producent Wendel Dreiseitl a vymačkal z ní to nejlepší.

„Události posledních několik let nás bohužel přesvědčily, že je mezi námi stále hodně lidí, kteří z pohodlnosti, či vlastní naivity, dobrovolně chodí s šátkem přes oči a se špunty v uších,“ vysvětluje inspirace při vzniku textu opět Petr Caputa, který je s kytaristou a zpěvákem Honzou Šotkovským ve WITCH HAMMER už od začátku. I tyto okolnosti ho vedly k zamyšlení se nad dnešním světem a vtisknutí koncepčního příběhu o lidech, co ovládají svět, do všech písní nové, již šesté desky „Absolutno II: Coinspirace“.

„Pravdou lhát“ je tak další tematický dílek zpracovaného konceptu, který ovšem započal už na předchozím albu. „Text je jakýmsi mementem na téma, že 100x opakovaná lež se stává pravdou,“ dodává ještě Petr k písni, ke které vizuál dodal, včetně toho albového a všech jednotlivých singlů i merche, David Havlena. A dle jeho slov nebylo myšlenku ‚v pravdu se proměňující lež‘ úplně jednoduché graficky ztvárnit.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace