Nový Spark
venku od 1. června
AC/DC odkryli zákulisí klipu „Realize“

AC/DC odkryli zákulisí klipu „Realize“

Australští velikáni AC/DC zveřejnili „behind the scenes“ svého posledního videoklipu k písni „Realize“. Track pochází z alba „Power Up“, který vyšlo vloni v listopadu.

O spolurežii se postarali Clemens Habicht (TAME IMPALA, LIARS) a Josh Cheuse (tvůrčí režisér AC/DC). Černobíle video „Realize“ vyobrazuje pětici v tom, co umějí nejlíp: společné rockování. Ve výsledku v klipu najdeme jakési puzzle, přičemž na každém dílku se kapela nachází v jiné lokaci.

V nedávném rozhovoru pro francouzskou Heavy1 TV se Angus rozpovídal o úvodním songu alba: „Na Realize jsme pracovali ještě s Malem [Malcolm Young, dřívější kytarista AC/DC]. Strávili jsme skladbou hodně času, byl to jeden z jeho silných nápadů. Pamatuji si, když jsme ji psali, Malcolm do něj vložil hrozně moc energie. Onehdy mi hrubě zazpíval, jak by se mu líbil refrén. A já tu melodii nemohl dostat celý den z hlavy!“

„Power Up“ vzdává hold právě Malcolmovi, který zemřel v roce 2017 na následky demece v 64 letech. Kvůli nemoci se z AC/DC odebral už v prosinci 2014 a na jeho místo nastoupil jeho synovec Stevie Young. Malcolm je spolu s Angusem uveden jako autor všech dvanácti písní na albu. Následníka „Rock or Bust“ (2014) má na svědomí line-up Brian Johnson (vokály), Phil Rudd (bicí), Cliff Williams (baskytara), Angus Young (kytara) a Stevie Young (kytara).

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace