Nový Spark
venku od 1. prosince
Aktivisté požadují, ať si BLACK SABBATH změní název. Je prý rasistický.

Aktivisté požadují, ať si BLACK SABBATH změní název. Je prý rasistický.

Ani půl století trvající kariéra, statut naprosté legendy a tvůrců heavymetalového žánru neochránil BLACK SABBATH před vlivem současné cancel culture. Aktivisté kapelu vyzývají, aby si z názvu odstranila slůvko „Black“, tedy „Černý“. Je prý rasistický.

„Stejně jako je v jedenadvacátém století společensky nepřípustný název sportovního klubu Redskins nebo rýže Uncle Ben´s, nemůžeme tolerovat ani rasově předpojaté názvy kapel,“ říká předsedkyně německé neziskové organizace NGU (Nicht unser Geschäft) Julia Lallen. Poukazuje tak na nedávné kauzy profesionálního klubu amerického fotbalu z Washingtonu, který byl pod tlakem aktivistů nucen po šedesáti letech změnit název z Redskins na Commanders, a populární rýže dnes už prodávané jen jako Ben´s Original.

„Naši členové se v současnosti zabývají i analýzou textů BLACK SABBATH, které vykazují známky satanismu. Pokud by se naše domněnky potvrdily, zvážíme další kroky,“ dodává Lallen. Že své snahy míní vážně dokládá i online petice přeložená do třinácti jazyků, na které přibývají další a další podpisy.

Pořiďte si album BLACK SABBATH, dokud ještě můžete!

Ostatně, jednání radikálnějších členů NGU už pocítil i Horst Kaufmann, který ve třísettisícovém Münsteru provozuje jeden z posledních obchodů hudebninami v celém Porýní-Vestfálsku. Skupinka aktivistů asi tři týdny stanovala přímo před vchodem a obtěžovala jeho zákazníky s úmyslem odradit je od návštěvy obchodu.

Nezůstalo přitom jen u požadavků odstranit z prodeje alba BLACK SABBATH. „Nejdřív se chovali celkem slušně a myslel jsem si, že jde o nějaký happening. Pouštěl jsem je do obchodu alespoň na záchod, ale asi po třech dnech si jeden z nich v regálu všiml desky WHITESNAKE. Pak teprve začalo peklo,“ povzdechl si obchodník, kterému teď reálně hrozí, že bude muset svůj obchod po třiceti letech zavřít.

A co na to sami muzikanti? Německým novinářům se podařilo získat jen vyjádření Ozzyho Osbourna, který se však o kauze dozvěděl až od nich: „Nevím, co na to říct. Budu se muset zeptat Sharon.“

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace