Nový Spark
venku od 2. května
Al Jourgensen (MINISTRY): „Lidé hledají jednoduché odpovědi na komplexní problémy“

Al Jourgensen (MINISTRY): „Lidé hledají jednoduché odpovědi na komplexní problémy“

Strejda Al je zpátky v sedle a pořádně zatápí pod kotlem! Nezničitelný diblík s pifkou na všechny autoritáře světa, těmi americkými počínaje, servíruje hudební dávku morální očisty.

Nové album i další nahrávky pořídíte v našem Sparkshopu

Po čtyřech letech vlády Donalda Trumpa konečně může v noci klidně spát a v pandemii neupadl do tvůrčí apatie. Ba naopak, spací rok strávil vysoce produktivně a první z výsledků vychází 1. října pod názvem „Moral Hygiene“. Provokativní obal předznamenává témata, o nichž Mr. Jourgensen v MINISTRY rád mluví. Padla na ně řeč i v rozhovoru pro říjnový Spark.


„Morální očista je jednoznačně potřeba. Jen se podívej na vzestup fašismu všude na světě a zejména v Evropě. A samozřejmě u obvyklých podezřelých, jako je Rusko, Čína nebo Filipíny. Všichni potřebujeme trochu morální hygieny, abychom si vymyli problémy z dutiny ústní a vykročili dál. Lidé často hledají jednoduché odpovědi na komplexní problémy, které nejsou schopni svým mozkem obsáhnout. Nebyli dostatečně vzděláni ve složitosti světa, protože musí makat jak šílení, aby se uživili. Autoritářské politiky přirovnávám k loterii. Slibují ti, že rychle zbohatneš, nebudeš pro to muset pracovat a někdo jiný se o tebe postará. Jenže tyhle sliby jsou plané jak jabloně u cesty, dobro lidí je jim u prdele. Mají svou vlastní agendu, aby rozšířili své majetky, a nic jiného je nezajímá. Historie diktátorských režimů je v tomhle vždy stejná, proto ta krabice předpřipravených názorů na přebalu,“ vysvětluje Al.

Kompletní rozhovor najdete v říjnovém Sparku. V prodeji od 1. října.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. SPECTRAL WOUND, GAEREA, ALTARS ABLAZE
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
09.06. MIDNIGHT, NIGHT DEMON, LAID TO WASTE
10.06. EVANESCENCE
14.06. WHITESNAKE
18.06. GUNS N ROSES
19.06. BRITISH LION
20.06. IRON MAIDEN, AIRBOURNE, LORD OF THE LOST
22.06. METALLICA, FFDP, STEEL PANTHER, RED FANG
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace