Nový Spark
venku od 1. března
Al Jourgensen (MINISTRY): „Lidé hledají jednoduché odpovědi na komplexní problémy“

Al Jourgensen (MINISTRY): „Lidé hledají jednoduché odpovědi na komplexní problémy“

Strejda Al je zpátky v sedle a pořádně zatápí pod kotlem! Nezničitelný diblík s pifkou na všechny autoritáře světa, těmi americkými počínaje, servíruje hudební dávku morální očisty.

Nové album i další nahrávky pořídíte v našem Sparkshopu

Po čtyřech letech vlády Donalda Trumpa konečně může v noci klidně spát a v pandemii neupadl do tvůrčí apatie. Ba naopak, spací rok strávil vysoce produktivně a první z výsledků vychází 1. října pod názvem „Moral Hygiene“. Provokativní obal předznamenává témata, o nichž Mr. Jourgensen v MINISTRY rád mluví. Padla na ně řeč i v rozhovoru pro říjnový Spark.


„Morální očista je jednoznačně potřeba. Jen se podívej na vzestup fašismu všude na světě a zejména v Evropě. A samozřejmě u obvyklých podezřelých, jako je Rusko, Čína nebo Filipíny. Všichni potřebujeme trochu morální hygieny, abychom si vymyli problémy z dutiny ústní a vykročili dál. Lidé často hledají jednoduché odpovědi na komplexní problémy, které nejsou schopni svým mozkem obsáhnout. Nebyli dostatečně vzděláni ve složitosti světa, protože musí makat jak šílení, aby se uživili. Autoritářské politiky přirovnávám k loterii. Slibují ti, že rychle zbohatneš, nebudeš pro to muset pracovat a někdo jiný se o tebe postará. Jenže tyhle sliby jsou plané jak jabloně u cesty, dobro lidí je jim u prdele. Mají svou vlastní agendu, aby rozšířili své majetky, a nic jiného je nezajímá. Historie diktátorských režimů je v tomhle vždy stejná, proto ta krabice předpřipravených názorů na přebalu,“ vysvětluje Al.

Kompletní rozhovor najdete v říjnovém Sparku. V prodeji od 1. října.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace