Nový Spark
venku od 1. června
ALICE IN CHAINS vykouzlili spirit devadesátek

ALICE IN CHAINS vykouzlili spirit devadesátek

V jednom šiku ovšem legendární těleso servíruje desperátský grunge v moderním balení z našeho milénia. Nejtvrdší kapela z balíku seattleských pábitelů kontroverzního žánru je zpět s novým albem „Rainier Fog“.

Loni už uběhlo třicet let od okamžiku, kdy se budoucí skladatelský mozek ALICE IN CHAINS Jerry Cantrell potloukal po Seattlu coby čerstvý bezdomovec po vyhazovu z domova. Na jedné party narazil na Laynea Staleyho, který ho vzal k sobě na pokoj jako spolubydlícího a začal se rodit příběh, který měl za pár let rozkývat Ameriku v rytmu nihilistického grunge se špetkou heavy štiplavosti.


Story plné magických momentů ovšem nechyběl zničující drogový démon jménem heroin, který poslal pod zem polovinu kapely včetně fenomenálního zpěváka, jakým Staley rozhodně byl. Do pomyslných kytek odešel časem i samotný grunge žánr, ale ALICE IN CHAINS přežili.

Pravda trochu si pospali, ale poslední dekádu jsou opět čilí a nová deska „Rainier Fog“ je životaschopnosti jasným důkazem. Je v pořadí třetí s novým zpěvákem Williamem DuVallem (COMES WITH FALL či supergroup GIRAFFE TONGUE ORCHESTRA), který vlastní onu unikátní barvu, která činí z rockového vokálu grungeově táhlý tón.

Album „Rainier Fog“ je jinak hudebním potvrzením rozkročení ALICE IN CHAINS do vod hardrockových, stejně jako sludgemetalových. Beznaděj s vizí si na nahrávce podávají ruku jako rodné sestry, a působí jako neklamný důkaz muzikantského kumštu Cantrella a spol. Alice v řetězech si spokojeně mlaská.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
20.06. Hot Metal Party
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
15.10. HELLOWEEN
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
26.10. APOCALYPTICA, EPICA
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?