Nový Spark
venku od 1. července
ALICE IN CHAINS vykouzlili spirit devadesátek

ALICE IN CHAINS vykouzlili spirit devadesátek

V jednom šiku ovšem legendární těleso servíruje desperátský grunge v moderním balení z našeho milénia. Nejtvrdší kapela z balíku seattleských pábitelů kontroverzního žánru je zpět s novým albem „Rainier Fog“.

Loni už uběhlo třicet let od okamžiku, kdy se budoucí skladatelský mozek ALICE IN CHAINS Jerry Cantrell potloukal po Seattlu coby čerstvý bezdomovec po vyhazovu z domova. Na jedné party narazil na Laynea Staleyho, který ho vzal k sobě na pokoj jako spolubydlícího a začal se rodit příběh, který měl za pár let rozkývat Ameriku v rytmu nihilistického grunge se špetkou heavy štiplavosti.


Story plné magických momentů ovšem nechyběl zničující drogový démon jménem heroin, který poslal pod zem polovinu kapely včetně fenomenálního zpěváka, jakým Staley rozhodně byl. Do pomyslných kytek odešel časem i samotný grunge žánr, ale ALICE IN CHAINS přežili.

Pravda trochu si pospali, ale poslední dekádu jsou opět čilí a nová deska „Rainier Fog“ je životaschopnosti jasným důkazem. Je v pořadí třetí s novým zpěvákem Williamem DuVallem (COMES WITH FALL či supergroup GIRAFFE TONGUE ORCHESTRA), který vlastní onu unikátní barvu, která činí z rockového vokálu grungeově táhlý tón.

Album „Rainier Fog“ je jinak hudebním potvrzením rozkročení ALICE IN CHAINS do vod hardrockových, stejně jako sludgemetalových. Beznaděj s vizí si na nahrávce podávají ruku jako rodné sestry, a působí jako neklamný důkaz muzikantského kumštu Cantrella a spol. Alice v řetězech si spokojeně mlaská.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
05.07. JACK WHITE
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace