Nový Spark
venku od 3. června
AMON AMARTH – Vikingové budoucnosti

AMON AMARTH – Vikingové budoucnosti

S větrem ve vlasech a odhodláním v srdci vám předkládáme prosincové číslo. Spark v posledním měsíci roku prolamuje bariéru zkrvaveného ledu, za kterou čeká hřmotný Viking, Johan Hegg z AMON AMARTH. Johan bude vaším hlavním průvodcem titulního materiálu. Vyplouváme!

AMON AMARTH provedou v letní sezóně nájezd na plzeňský Metalfest. My ale s Johanem řešíme abstraktnější a hlubší témata. Jak se Johan dívá na otázky víry a náboženství, kdy se naučil číst runy a proč se znovu těší na Vánoce, se dozvíte v titulním materiálu. Johan má i silný vztah ke zlatavému moku a pivo označuje za svou gigantickou vášeň. Nové album však zůstává i nadále tabu.První místo prosincového bodování zaujímají Američané METAL CHURCH. Deska „Damned If You Do“ je zachycuje ve vynikající hráčské pohodě a s kytaristou Kurdtem Vanderhoofem a zpěvákem Mikem Howem si povídáme v Galerii Titánů, kam právoplatně patří.


Heavy klasici ACCEPT pokořili minulý rok společně s českými symfoniky z ČNSO legendární festival Wacken. Kytarista Wolf Hoffmann slíbil, že pokud se akce vydaří, připraví z Wackenu DVD. A taky jo! David Havlena s Wolfem rozebírá vše důležité.

Z rozhovorů vybíráme dále rozhovor se Sharon den Adel o významu vzdoru a nové desce WITHIN TEMPTATION, „Resist“. ALICE IN CHAINS se definitivně rozhodli nechat minulost minulostí a basák Mike Inez vypráví, jak se momentálně žije na poli grunge. Holocaust Nightmare zdobí britští extrémní géniové ANAAL NATHRAKH a jako palivo pro vaši představivost může sloužit výlet do malířské mysli nadějného výtvarníka přebalů metalových desek, Elirana Kantora.

Zajímavou odbočkou do historie jsou pak Klenoty albových archivů, kde řešíme dvacet let od „Legacy of Kings“ kladivářů HAMMERFALL. Dalším historické ohlédnutí nabízí rubrika Asfalt and more. Sám šéfredaktor dokončuje výpravu do re-edic BLIND GUARDIAN.

Prosincové live reporty se nesou plně ve znameních klubového podzimu. POWERWOLF, TARJA, KATAKLYSM či GLENN HUGHES se dočkali zhodnocení našich redaktorů.

Příjemné čtení a pokud ještě nemáte dárky pod stromeček, zkuste bližnímu metalistovi předplatit Spark se speciálním dárkovým certifikátem.Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace