Nový Spark
venku od 30. srpna
AMON AMARTH – Vikingové budoucnosti

AMON AMARTH – Vikingové budoucnosti

S větrem ve vlasech a odhodláním v srdci vám předkládáme prosincové číslo. Spark v posledním měsíci roku prolamuje bariéru zkrvaveného ledu, za kterou čeká hřmotný Viking, Johan Hegg z AMON AMARTH. Johan bude vaším hlavním průvodcem titulního materiálu. Vyplouváme!

AMON AMARTH provedou v letní sezóně nájezd na plzeňský Metalfest. My ale s Johanem řešíme abstraktnější a hlubší témata. Jak se Johan dívá na otázky víry a náboženství, kdy se naučil číst runy a proč se znovu těší na Vánoce, se dozvíte v titulním materiálu. Johan má i silný vztah ke zlatavému moku a pivo označuje za svou gigantickou vášeň. Nové album však zůstává i nadále tabu.První místo prosincového bodování zaujímají Američané METAL CHURCH. Deska „Damned If You Do“ je zachycuje ve vynikající hráčské pohodě a s kytaristou Kurdtem Vanderhoofem a zpěvákem Mikem Howem si povídáme v Galerii Titánů, kam právoplatně patří.


Heavy klasici ACCEPT pokořili minulý rok společně s českými symfoniky z ČNSO legendární festival Wacken. Kytarista Wolf Hoffmann slíbil, že pokud se akce vydaří, připraví z Wackenu DVD. A taky jo! David Havlena s Wolfem rozebírá vše důležité.

Z rozhovorů vybíráme dále rozhovor se Sharon den Adel o významu vzdoru a nové desce WITHIN TEMPTATION, „Resist“. ALICE IN CHAINS se definitivně rozhodli nechat minulost minulostí a basák Mike Inez vypráví, jak se momentálně žije na poli grunge. Holocaust Nightmare zdobí britští extrémní géniové ANAAL NATHRAKH a jako palivo pro vaši představivost může sloužit výlet do malířské mysli nadějného výtvarníka přebalů metalových desek, Elirana Kantora.

Zajímavou odbočkou do historie jsou pak Klenoty albových archivů, kde řešíme dvacet let od „Legacy of Kings“ kladivářů HAMMERFALL. Dalším historické ohlédnutí nabízí rubrika Asfalt and more. Sám šéfredaktor dokončuje výpravu do re-edic BLIND GUARDIAN.

Prosincové live reporty se nesou plně ve znameních klubového podzimu. POWERWOLF, TARJA, KATAKLYSM či GLENN HUGHES se dočkali zhodnocení našich redaktorů.

Příjemné čtení a pokud ještě nemáte dárky pod stromeček, zkuste bližnímu metalistovi předplatit Spark se speciálním dárkovým certifikátem.Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
25.09. Magic sword
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
02.10. Protector, Denet
02.10. Airbourne
A co FAKKER!?