Nový Spark
venku od 1. prosince
Archiv THE DOORS vydal dříve neslyšenou skladbu „Paris Blues“

Archiv THE DOORS vydal dříve neslyšenou skladbu „Paris Blues“

Víc než padesát let po smrti Jima Morrisona se otevírá truhlice pokladů THE DOORS. Jejich dříve neslyšená skladba „Paris Blues“ se objeví na speciální bluesové kompilaci, která vyjde 25. října na „černopáteční“ Record Store Day.

Na původ skladby si prý nikdo příliš nevzpomíná, ale vznikla údajně během nahrávání alba „The Soft Parade“ (1969), možná během pozdějšího „L.A. Woman“ (1971). Její master byl ztracen, jedinou kopii měl v držení klávesista Ray Manzarek, jehož syn – tehdy ještě batole – ji však poškodil. Po letech se však skladbu podařilo nejen najít, ale díky moderním technologiím taky opravit a připravit k vydání.

THE DOORS na Sparkshopu

Na stejnojmenné kompilaci „Paris Blues“ se však mají objevit další poklady z archívů THE DOORS. Mezi nimi dvě živé nahrávky z roku 1969, které Jim Morrison a kytarista Robby Krieger odehráli v rámci starostovské kampaně amerického spisovatele a držitele Pulitzerovy ceny Normana Mailera, raritní nahrávky z příprav už zmíněného „The Soft Parade“ či záznamy z koncertního alba „Live in Vancouver 1970“.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
09.12. ÁRSTÍDIR
09.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
10.12. URIAH HEEP
10.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
11.12. BLEED FROM WITHIN, HUMANITY'S LAST BREATH, ALLT
11.12. BADFLOWER, DEAD POET SOCIETY
11.12. ELUVEITIE, AMORPHIS, DARK TRANQUILITY, NAILED TO OBSCURITY
13.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
14.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
15.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace