Nový Spark
venku od 1. prosince
ARE YOU LOCAL? hlasí útok a zve na křest

ARE YOU LOCAL? hlasí útok a zve na křest

Are You Local? je kapela, která se dala dohromady z torza seskupení SLUT. Je to banda zkušených matadorů, kterým nic neříká sedět doma na zadku a dloubat se v nose. Přinášíme vám čerstvé informace o jejich plánech do budoucna a taky o tom, co jsou vlastně zač.

ARE YOU LOCAL? – Co to je za borce?

Záminka pro vznik kapely přišla s každoroční helloweenskou party v “Sedmičce” na Strahově. Chlapi si jednoduše chtěli zablbnout a zavzpomínat na staré dobré časy se SLUT, a tak dali dohromady set coverů svých oblíbených kapel (Biohazard, Lard, Clawfinger, NIN, …). Když jseš jednou muzikant, jseš už pořád muzikant. Kluci si zase přičuchli k LIVE show a nevydrželi dál nic nedělat.

SESTAVA&Historické okénko

Marfy - zpěv (ex: Mud Pies, Fishermen, Detrom)
Jakub Plachý - zpěv (ex: Slut, Dubwise Gangsters)
Petr Štepánek - basa (ex: Slut, Fishermen, Bat Procesor, Dubwise Gangsters)
Honza Smejkal - kytara(ex: Slut, Riviera Playboyz)
Honza Švamberk - bicí (ex: Slut)


Čekají na blackout?

Zbrusu nová deska je pojatá jako koncepční album, takže se jedná o ucelený hudebně-literárně-dokonce-výtvarný projekt, jehož vystihuje heslo „Waiting For A Blackout“. Výtvarnou část představuje komiks, který vyjde zároveň s deskou.

Ohledně ambic kapely do budoucna frontman Marfy prozradil:

Momentálně směřujeme k premiéře našeho novýho klipu ke skladbě "Therapy", která vyjde i jako singl a bude volně ke stažení v plný verzi na našem bandzone profilu.Premiéra se odehraje 9. 9. 2014 v klubu Fatal na Žižkově. oD 10. 9. pak bude klip na netu stejně jako singl. Začátkem listopadu b yměl vyjít komiks/CD, který pokřtíme 11. 11. v Rock Café na našem, vlastně regulérně prvném, koncertě, na kterej se už teď brutálně těšíme. Co bude dál nedokážu odhadnout. Cheme si to hlavně užít a nestresovat se z toho, že bychom měli mít nějaký vyšší ambice. Samozřejmě, že budeme rádi, když náš projekt vzbudí nějakou odezvu, ale myslím, že v našem věku už o tom taky víme svoje ..."

Co si o projektu myslí hudební publicista Antonín Kocábek (hudební publicista, redaktor časopisu Týden, moderátor Radia 1 - 91.9 FM a člen grantové komise Ministerstva kultury)?

Jakkoli je jméno rockové formace Are You Local? zatím prakticky neznámé, rozhodně nejde o partu začátečníků. Ba právě naopak - navzdory novému názvu se jedná o sehranou sestavu zkušených muzikantů. Protože když se komukoli, kdo se orientuje na domácí scéně tvrdších rockových forem, řekne název S.L.U.T., má okamžitě jasno. Slut jsou totiž i zpětně bezesporu jednou z nejvýznamnějších tuzemských skupin svého žánru v devadesátých letech.
Debutovala minialbem „Get Some Slut ... Or Fuck Yourself“ (Scrapesound 1994), a prvotní syrové období, ve kterém stihla ještě zahrát si na výjimečně obsazeném festivalu Crosstown Traffic, prvním ročníku festivalu Jam a předskakovat celé řadě zahraničních hvězd v čele s Voivod, uzavřela albem „Smell Me“ (Polygram 1996). Stala se tak vůbec první českou skupina tvrdého rocku, které se podařilo uzavřít smlouvu s nadnárodním vydavatelem. Poté došlo ke zvukové proměně, v sestavě se objevil DJ a občas až dva perkusisté, a koncerty získaly podobu hlučných šamanských rituálů, ve kterých tvrdé kytarové stěny podpíraly ethnicky laděné elektronické samply a členité rytmy s nádechem dubu a reggae. Už v této podobě absolvovali menší turné po USA a studiově vše zachytili na druhém regulérním albu Luftganja (Indies 1999). Po té se skupina opakovaně několikrát rozešla a ve staronových sestavách opět zkoušela znovudobýt získané pozice.
Dnešní Are You Local?, jejichž sestava se oproti klasickému obsazeni S.L.U.T. liší absencí jednoho z kytaristů a naopak posílením o druhého vokalistu, zní moderněji, ale neméně úderně, živelně a energicky. Opět sázejí na kombinaci agresivních kytar a elektroniky, a rozhodně mají daleko do party, která žije slavnými vzpomínkami a vykrádáním vlastní minulosti - jak se u podobných comebacků protřelých hudebníků často děje. Z jejich nových skladeb je cítít nekompromisnost, jasný hudební názor a zúročené zkušenosti. A takových seskupení na naší rockové scéně nikdy nebylo nadbytek.
bandzone.cz/areyoulocal

www.facebook.com/areyoulocal

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace