Nový Spark
venku od 1. prosince
Arjen Lucassen leští starší desky a chystá další vystoupení AYREON

Arjen Lucassen leští starší desky a chystá další vystoupení AYREON

Arjen Lucassen se pustil do vybrušování vlastního hudebního odkazu a postupně vycházejí nově zmasterované i smíchané reedice vybraných starších alb. Aktuálně je řada na dvou albech konceptu „The Universal Migrator“, které pod hlavičkou AYREON původně vydal v roce 2000.

Výběr hostujících muzikantů byl tehdy skutečně prvotřídní, od Bruce Dickinsona z IRON MAIDEN, přes Andiho Derise z HELLOWEEN až třeba pro Damiana Wilsona z THRESHOLD. Ten zpívá ve skladbě „And the Druids Turn to Stone“, kterou Lucassen – v novém kabátě – sdílí jako první, ještě než dvojalbum 18. listopadu vyjde nanovo.

„Je to jedna z mých nejoblíbenějších kompozic. Především kvůli Damianovu úžasnému výkonu,“ říká Lucassen. „Pořád mám v paměti, že se netvářil kdovíjak přesvědčeně, když jsem mu tehdy poslal demo. Možná i kvůli textu o Stonehenge, který skoro jako by přišel od SPINAL TAP. Ale dal té skladbě nový rozměr a předvedl, jak všestranný a výrazný zpěvák je. V nové verzi jsem se skladbu pokusil pročistit, aby vynikly veškeré nuance, tak snad se mi to povedlo.“

Jako bonus budou k reedici přibaleny tři bonusové disky, DVD s 5.1 Surround Mixem a dokumentem o vzniku komiksu, který vydání rovněž doplní.

Krom reediční činnosti však Lucassen chystá další z ojedinělých koncertů, tentokrát naplánovaných do tří zářijových večerů v příštím roce. Opět k nim dojde v klubu 013 v Tilburgu a na programu bude odehrání kompletního alba „01011001“ z roku 2008.


Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace