Nový Spark
venku od 3. června
Arjen Lucassen leští starší desky a chystá další vystoupení AYREON

Arjen Lucassen leští starší desky a chystá další vystoupení AYREON

Arjen Lucassen se pustil do vybrušování vlastního hudebního odkazu a postupně vycházejí nově zmasterované i smíchané reedice vybraných starších alb. Aktuálně je řada na dvou albech konceptu „The Universal Migrator“, které pod hlavičkou AYREON původně vydal v roce 2000.

Výběr hostujících muzikantů byl tehdy skutečně prvotřídní, od Bruce Dickinsona z IRON MAIDEN, přes Andiho Derise z HELLOWEEN až třeba pro Damiana Wilsona z THRESHOLD. Ten zpívá ve skladbě „And the Druids Turn to Stone“, kterou Lucassen – v novém kabátě – sdílí jako první, ještě než dvojalbum 18. listopadu vyjde nanovo.

„Je to jedna z mých nejoblíbenějších kompozic. Především kvůli Damianovu úžasnému výkonu,“ říká Lucassen. „Pořád mám v paměti, že se netvářil kdovíjak přesvědčeně, když jsem mu tehdy poslal demo. Možná i kvůli textu o Stonehenge, který skoro jako by přišel od SPINAL TAP. Ale dal té skladbě nový rozměr a předvedl, jak všestranný a výrazný zpěvák je. V nové verzi jsem se skladbu pokusil pročistit, aby vynikly veškeré nuance, tak snad se mi to povedlo.“

Jako bonus budou k reedici přibaleny tři bonusové disky, DVD s 5.1 Surround Mixem a dokumentem o vzniku komiksu, který vydání rovněž doplní.

Krom reediční činnosti však Lucassen chystá další z ojedinělých koncertů, tentokrát naplánovaných do tří zářijových večerů v příštím roce. Opět k nim dojde v klubu 013 v Tilburgu a na programu bude odehrání kompletního alba „01011001“ z roku 2008.


Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace