Nový Spark
venku od 2. května
Basinfire 2023: Po DARK TRANQUILLITY vystoupí FAUN

Basinfire 2023: Po DARK TRANQUILLITY vystoupí FAUN

Headlinery pátečního dne Basinfirefestu jsou DARK TRANQUILLITY. Vedle divoženek BUTCHER BABIES a folkmetalových HEIDEVOLK bude večerní čas patřit i německým pohanům FAUN.

Vstupenky na Basinfire se Spark slevou zde!

FAUN používají středověké a starobylé nástroje, pracují ale s moderními vlivy. Tím vytváří okouzlující a silnou atmosféru. Hudebním mixem pagan / folk / rock / darkwave hudby doplněné okouzlujícími vrstvenými mužskými i ženskými vokály otevírají brány do mystického světa pohanů a středověku. Ohromného uznání a popularity tito Němci trvale dosahují také jejich koncerty, však po celém světě už odehráli přes tisícovku koncertů a mají na kontě 11 alb a 2 DVD.

FAUN byli založeni v roce 2002 v Mnichově a debutovali v témže roce. V dvouletých rozestupech pak následovaly desky "Licht", "Renaissance" a "Totem", v roce 2008 pak vydali první live album a rok na to vyšlo čistě akustické album. O dva roky později FAUN podepsali smlouvu s Universal Music a vydali sedmou studiovku "Von den Elben". Ta získala platinu, byla nominována na dvě ceny Echo a dostala se do Top 10 německé hitparády. V roce 2014 FAUN vydali další velmi úspěšné album "Luna" a v roce 2016 desku "Midgard" - cestu na sever, na které se podílel i Einar Selvik z WARDRUNA. Po svém prvním Best Of albu se FAUN v roce 2019 vydali cestou do říše starých pohádek, které loni doplnila jedenáctá a aktuální deska "Pagan". Její název říká vše.

FAUN tvoří Oliver Satyr (zpěv, klávesy, keltská harfa, bouzouki), Laura Fella (zpěv), Adaya (zpěv, pandora, dudy, flétny, keltská harfa), Stephan Groth (hurdy-gurdy, cister, zpěv), Rüdiger Maul (perkuse, bicí) a Niel Mitra (programování, sampler, syntezátor).

Vstupenky i na jednotlivé dny BASINFIREFestu 2023 jsou v prodeji na stránkách festivalu www.basin.cz . Díky ceně pouhých 1000 Kč/osoba se na festival dá vydat i na otočku jen na jeden večer!

Line-up 2023: Airbourne, Butcher Babies, Catastrofy, Cerebral Extinction, Clawfinger, Dance With The Dead, Dark Gamballe, Dark Tranquillity, Driák, Decapitated, Dust Bolt, End, Evil Invaders, Fata Morgana, Faun, Fever 333, Frozen Poppyhead, Gaerea, Ghost, Godless Truth, Haken, Hämatom, Heidevolk, Jungle Rot, Knife, Laid To Waste, Mallephyr, Pain, Paradise Lost, Pestilence, Pro-Pain, Redzed, Riverside, S.D.I., Severals, SpiritWorld, Sunset Trail, Tankard, The Fialky, The Raven Age, Trahir, UnityTX, Urne, Vektor, Vended, Vomitory, VV

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace