Nový Spark
venku od 1. června
Basinfire 2023: Headlinerem pátečního dne jsou DARK TRANQUILLITY

Basinfire 2023: Headlinerem pátečního dne jsou DARK TRANQUILLITY

Čtyřdenní Basinfirefest se koná ve dnech 22. - 25. června ve Spáleném Poříčí na úpatí pohoří Brd vzdáleném 20 km od Plzně. V programu je pro fanoušky přichystáno na 50 kapel a v prodeji jsou i denní vstupenky vč. speciální edice denních lístků pro dvě osoby za bezkonkurenčně nízkou cenu!

Pořadatelé při obnovení festivalu v roce 2019 slibovali nový koncept s větším množstvím zahraničních kapel. To dodrželi a letos dokonce na soupisku dostali exkluzivního headlinera, jakého čekal málokdo. Držitelé Grammy a jedna z nejžádanějších kapel posledních let GHOST své vystoupení odehraje ve čtvrtek.

Vstupenky na Spark shopu

Své vrcholy ale má každý den čtyřdenního festivalu. Ten páteční bude patřit opět kapele ze Švédska a kapele, která trvale patří k těm nejpopulárnějším Evropě, k těm které hrají po celém světě a které se svými alby šplhají na vrcholy prodejních i posluchačských žebříčků: DARK TRANQUILLITY!

Jedna z původních a nejvlivnějších melo-deathových kapel, která na počátku 90. let spolu s IN FLAMES a AT THE GATES vytvořila nový výbušný subžánr, který kombinoval intenzitu death metalu, využíval progresivitu a zasazoval chytlavé, melodické linky dvou kytar. Tak vznikl tzv. gottenburgský death metal. K jeho zrodu DARK TRANQUILLITY přispěli svým debutem „Skydancer“ z roku 1993, který nazpíval ještě Anders Fridén právě z IN FLAMES, jejichž debut ale vyšel až následný rok a který naopak nazpíval Mikael Stanne. Od obou debutů však obě kapely mají pozice frontmanů obsazeny beze změny. Průběhem let se gottenburgský death metal a zároveň i DARK TRANQUILLITY asociovali i s gotickými vlivy, groovy riffingem nebo elektronikou, čímž se – později i zapojením čistých zpěvů – atmosféricky dostal na úplně novou úroveň.

Mezi další hvězdy Basinfiru patří například australská hardrock mašina AIRBOURNE, jedna z nejvýraznějších metalových kapel PARADISE LOST, jejichž hudba definovala gotický subžánr metalu, veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER či duo thrasherů FLOTSAM AND JETSAM z USA a němečtí klasici TANKARD, kteří ve Spáleném Poříčí budou slavit 40. výročí od svého vzniku. Dále elektro-industrial projekt PAIN Petera Tägtrena (Hypocrisy), který se zpěvákem Rammstein rozjel jeho bočák Lindemann, další ze synonym devadesátek PRO-PAIN, dojde ale i na zpestření v podobě středověké folk/darkwave hudby s moderními vlivy. Tu představí FAUN. V sestavě jsou též progové hvězdy HAKEN, mladá pětice a kapela čítající syny slavných SlipKnot VENDED nebo nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie, kde se mísí hardcore-punk, rap, nu-metal a elektronika FEVER 333.

Aktuálně potvrzené kapely: Airbourne, Butcher Babies, Catastrofy, Cerebral Extinction, Clawfinger, Dance With The Dead, Dark Gamballe, Dark Tranquillity, Driák, Decapitated, Dust Bolt, Faun, Fever 333, Flotsam & Jetsam, Frozen Poppyhead, Gaerea, Ghost, Godless Truth, Haken, Jungle Rot, Knife, Laid To Waste, Mallephyr, Pain, Paradise Lost, Pestilence, Pro-Pain, Queensrÿche, Riverside, S.D.I., SpiritWorld, Sunset Trail, Tankard, The Fialky, The Raven Age, Urne, Vektor, Vended, Vomitory a další

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace