Nový Spark
venku od 3. června
Basinfire 2023: Před GHOST vystoupí CLAWFINGER

Basinfire 2023: Před GHOST vystoupí CLAWFINGER

Letošní Basinfire toho nabízí mnoho. Mezi hvězdami jsou GHOST, frontman HIM, AIRBOURNE, PARADISE LOST, PAIN nebo CLAWFINGER. A právě posledně jmenovaní veteráni a průkopníci crossoveru ze Švédska tuzemskému fanouškovi opět nabídnou porci jejich divokého a nekompromisního rap metalu!

Od okamžiku, kdy poprvé jejich severská hvězda zazářila, uplynuly již více než tři neuvěřitelné dekády. V raných devadesátkách CLAWFINGER debutovým albem „Deaf Dumb Blind“ na heavy scéně rozkopali do té doby obvyklé postupy a doslova šokovali veřejnost provokativními a svou kritikou stále aktuálními singly „Nigger“ či „The Truth“.

V 90. letech se tak kapela ze Stockholmu stala jedním z vůdčích spolků, který spojil metal s rapem a dalšími žánry, nicméně kariéru dočasně pověsili na hřebík v roce 2013. V té době za sebou měli sedm alb, přičemž poslední studiový počin vyšel v roce 2007. Na pódia se vrátili před pár lety, k čemuž zpěvák Zakk s žertem dodává: „Zestárli jsme poměrně dobře. Až na pár šedivých vlasů a špatná kolena. Takže jestli chcete vidět partu kluků v nejlepších letech, kteří se pořád baví a skáčou na pódiu jako blázni, vemte lístek a přijďte!“

CLAWFINGER však nehrají jen staré fláky, od té doby vydali několik nových singlů. Ten poslední je „Environmental Patients“, který je opět ukazuje v plné síle, aniž by polevili ve svých názorech na svět a okolní dění, které tentokrát připomíná environmentální problémy – nejen ty ekologické, ale i dalších společenské, jak je od počátků CLAWFINGER zvykem.

CLAWFINGER na Basinfiru vystoupí ve čtvrtek 22. 6. 2023 před hlavními hvězdami GHOST, na něž připadá 1,5h dlouhý set, CLAWFINGER mají hodinu. A to před nimi vystoupí ještě DECAPITATED a JUNGLE ROT.

Na BASINFIREFest 2023 jsou v prodeji i vstupenky na jednotlivé dny, kdy se na něj lze vydat i jen tak na otočku za pouhých 1000 Kč. Z Plzně na festival a zpět bude navíc v provozu i kyvadlová doprava, takže se na Basin dá vydat odkudkoli jen na otočku!

Více na www.basin.cz

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
13.06. BRUJERIA
13.06. CZECH DEATH FEST
13.06. FIT FOR A KING, SHADOW OF INTENT
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace