Nový Spark
venku od 2. dubna
Basinfire 2023: Rozpis kapel po dnech - GHOST ve čtvrtek, VILLE VALO a AIRBOURNE v sobotu

Basinfire 2023: Rozpis kapel po dnech - GHOST ve čtvrtek, VILLE VALO a AIRBOURNE v sobotu

Do BASINFIREFESTu zbývá něco přes dva měsíce. Termín konání je 22.-25. 6. 2023 a místem konání je rozlehlá travnatá louka obklopená lesy ve Spáleném Poříčí vzdáleném 20 km pod Plzní. I letos pořadatelé budou zajišťovat kyvadlovou dopravu autobusem z Plzně na festival a zpět, takže stačí dorazit pouze do Plzně a pak se nechat už jen dovézt.

Letošních headlinerů Basinu je několik. Dvěma největšími jsou švédská megahvězda GHOST, která zde odehraje tuzemskou exkluzivní show pro rok 2023, a VILLE VALO, bývalý frontman HIM, jež se letos vrátil do hudebního byznysu. Dále to jsou Airbourne, Clawfinger, Dark Tranquillity, Pain nebo Paradise Lost, které doplňují další čtyři desítky kapel.

Limitovaná edice lístků u nás na Sparkshopu!

BASINFIREFest 2023 ale v dnešní ekonomicky komplikované době má na zřeteli především fanoušky. Proto jsou v prodeji i vstupenky na jednotlivé dny festivalu (program níže), kdy se na něj lze vydat i jen tak na otočku za pouhých 1000 Kč. No řekněte, zajet si např. na GHOST pod hvězdnou oblohou a vidět u toho další desítku kapel za tisícovku? To nemá konkurenci!

„Basin na otočku – vidět některou z hvězd dne s dalšími kapelami za tisícovku? To nikde nenajdete!“

Nyní představme to nejpodstatnější z jednotlivých dnů.

D1 – čtvrtek 22. 6. 2023 >> První den festivalu odehraje GHOST. Největší kapela v historii festivalu zde odehraje letošní exkluzivní show na scéně, jakou Západní Čechy neviděly! Dále to budou veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER nebo deathmetaloví modernisté Decapitated. Dále zmiňme Spiritworld, Jungle Rot, Catastrofy nebo The Fialky.

D2 – pátek 23. 6. 2023 >> Pátečními headlinery jsou goteborgské ikony a s IN FLAMES spoluzakladatelé melo-deathu DARK TRANQUILLITY. Spolu s nimi zazáří dvě frontmanky BUTCHER BABIES, power/thrash legendy Flotsam & Jetsam, folkmetaloví Heidevolk a středověká folk/darkwave hudba s moderními vlivy FAUN. Pak v sestavě jsou The Raven Age, které vede syn basisty Iron Maiden, synthwave duo Dance With The Dead, prog thrasheři Vektor nebo tuzemské crossover modly Dark Gamballe.

D3 – sobota 24. 6. 2023 >> Headlinerem soboty je VILLE VALO, jeden z nejvýraznějších a nejzajímavějších hlasů moderního rocku a duše a hlas ikonických HIM, takže se můžete těšit na kompletní průřez tvorbou HIM. S VV to je australská hardrock mašina AIRBOURNE, doom legendy PARADISE LOST, thrash legendy TANKARD a v Čechách dobře známí Němci Hämatom navazující na éru RAMMSTEIN z 90. let. Pak holandští mistři Pestilence, thrasheři Dust Bolt z Německa nebo metalcoristé Sunset Trail z Olomouce.

D4 – sobota 25. 6. 2023 >> Neděle je z větší části zasvěcena moderním stylům. Zahrají PAIN, elektro-industrial projekt Petera Tägtrena z Hypocrisy, nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie Fever 333, nebo metalový rapper REDZED a kapela čítající syny slavných SlipKnot Vended. Představí se i progové stars Haken (UK) a Riverside (Pol), na tradiční notu naopak zahrají veteráni PRO-PAIN, SDI a Vomitory.

Pro více informací, kompletní program i čerstvé novinky navštivte festivalový web www.basin.cz , kde samozřejmě najdete celofestivalové vstupenky, i ty po jednotlivých dnech od 1000 Kč.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
13.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
17.04. LORD OF THE LOST
18.04. SLASH MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS, MAMMOTH WVH
18.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
19.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
20.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace