Nový Spark
venku od 2. dubna
Basinfire 2023: TANKARD po boku PESTILENCE, PARADISE LOST nebo AIRBOURNE oslaví 40. výročí od vzniku

Basinfire 2023: TANKARD po boku PESTILENCE, PARADISE LOST nebo AIRBOURNE oslaví 40. výročí od vzniku

Headlinery sobotního dne Basinfirefestu je sice VILLE VALO a AIRBOURNE, celého festivalu pak mocní GHOST, ale sestava čítá i další osvědčená jména. Vedle menších jmen jako DUST BOLT, URNE či GAEREA, to v sobotu jsou PESTILENCE, PARADISE LOST, HÄMATOM nebo třeba TANKARD!

Frankfurtské tankové spodně thrashové, takové si sobotní podvečer spokojeně necháte nalít do korbele (tankard = korbel), ale i do sluchovodů! Tihle pivní zlaťáci jsou u nás dobře známí, ale na Basinfirefestu se představí poprvé a bude to rovnou ke 40. výročí vzniku kapely. Vězte tedy, že pivo poteče proudem!

Už bylo dost pivních klišé? Nikdy! No... i když je alkohol nejspíš srdcem členů i hudby TANKARD, středobodem jejich tvorby byla vždy především hudba a na to kapela naštěstí ještě nezapomněla ani v oparu kocoviny, kterou musí pravidelně snášet. Je téměř nepochopitelné, jak za ta léta po mnoha stovkách odehraných koncertů a mnoha stovkách hektolitrů piva prohnaných hrdlem zní tahle kapela pořád tak svěže a našlapaně, jak tomu je na nové desce „Pavlov‘s Dawgs“.

Naživo můžeme očekávat průřez jejich bohatou diskografií čítající 18 alb od divokého zombie thrashingu z 80tých let, přes opojně ochmelená alba 90tých let až po vypiplaný heavy/thrash nového milénia a současnost. Na zdraví, TANKARD!

Vstupenky i na jednotlivé dny BASINFIREFestu 2023 jsou v prodeji na stránkách festivalu www.basin.cz a denní vstupenka je za pouhých 1000 Kč/osoba, takže se na Basin dá vydat i na otočku jen na jeden večer!

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace