Nový Spark
venku od 2. května
Basinfire 2024 hlásí dalších pět kapel – plzeňskou legendu FATA MORGANA i islandský black v podání NYRST

Basinfire 2024 hlásí dalších pět kapel – plzeňskou legendu FATA MORGANA i islandský black v podání NYRST

České obsazení letošního Basinu se rozrůstá o další tři kapely. Plzeňská legenda FATA MORGANA, jejíž základní kámen byl položen již někdy okolo roku 1984 a stál u něj Šakal (Törr). Vzhledem k roku založení je zřejmé, že hudebně šlo o heavy metalu, později ale dochází k okultním, black a thrashmetalovým inspiracím, které v hudbě dnešních FATA MORGANA rozhodně zůstaly.

LÍSTKY NA BASINFIRE ZA SUPER CENU SEŽENEŠ ZDE

V 80. a 90. letech měla FATA MORGANA nastoupeno na zářnou kariéru a vyprodané sály, ale kvůli neustálým třenicím se sestava několikrát rozpadla a kapela několikrát obnovovala. Ale FATA MORGANA je od roku 2001 zpět se svou horor show!

Dorazí i brněnská heavy hard rocková formace DOGMA ART, která vznikla na počátku 80. let minulého století a vychází z klasického hard & heavy období 80. a 90. let. Patří tak ke skutečným legendám tuzemské hard rockové scény. Letos v sestavě Ladislav 'Obludárium' Škaroupka (zpěv), Michal Kugler (kytara), Martin 'Marthus' Škaroupka (bicí Cradle of Filth) a Milan Vajgrt (baskytara) vydali nové studiové album s názvem „Vzkříšení“.


Nové album „Leaver“ pak představí i SATISFVUCKTION, kteří vznikli ve Vyšším Brodě a později se usadili v Českých Budějovicích. Klíčovým rokem bylo 1994 s vydáním dema "Give Me A Gun“. Vítězství v soutěži Rock Made In Gambrinus 2002 přineslo album "Keep It Your Way", s klipem k singlu "Your Smiles". Následovala řada alb, včetně "Motionless" s klipem "Dead End" a "Penumbra" s klipem "Web And Veil". Experimentovali s EP "Reflection", z něhož pochází singl a klip "My Desire".

Basin posiluje také blackovou sestavu. NYRST, pocházející z Reykjavíku, představí nové album "Völd", inspirované syrovou silou islandských vulkánů. V jejich hudbě se odráží drsnost přírody, která vznikala v blízkosti aktivní sopky. S posunem v přístupu oproti předchozím vydáním kombinuje NYRST ponuré melodie s těžším zvukem. Kapela přiveze na Basin chladnou, strašidelnou atmosféru s intenzivními vokály a nebezpečnými melodiemi.

V neposlední řadě pak do Spáleného Poříčí dorazí i okultní ASAGRAUM, ryzí, přímočarý black čistě ženská kapely v čele s Obscurou. Skupina sídlí v Nizozemsku, ale má členky z celého světa. Jejich nejnovější album nese název "Veil of Death, Ruptured".

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace