Nový Spark
venku od 2. května
Basinfire 2024: Kultovní desky na BFF

Basinfire 2024: Kultovní desky na BFF

Basin se blíží a s ním i jedinečná příležitost setkání s legendami žánru jako jsou Fear Factory, Blind Guardian nebo Rotting Christ. Pojďme si připomenout jedny z jejich nejzásadnějších alb.

VSTUPENKY VČETNĚ JEDNODENNÍCH SEŽENETE ZDE

Fear Factory: Demanufacture
Jedno z nejikoničtějších a revolučních alb v historii metalu, "Demanufacture" od Fear Factory se stále drží jako symbol technologické revoluce a společenské degradace. Toto mistrovské dílo kombinuje industriální rytmy s brutálními kytarovými riffy. Každý song na albu je jako temná cesta do nitra strojového světa, kde se prolínají témata utrpení, kontroly a vzpoury. "Demanufacture", inspirované filmem Terminátor, nejen definuje žánr, ale stále inspiruje nové generace metalových umělců po celém světě.

Blind Guardian: Nightfall in Middle-Earth
Svět power metalu nikdy nebude stejný poté, co Blind Guardian vydali své monumentální album "Nightfall in Middle-Earth". Toto dílo je záplavou hudebních fantazií inspirovaných dílem J.R.R. Tolkiena. "Nightfall in Middle-Earth" přináší epické příběhy, hrdinské bitvy a magická dobrodružství. S vynikajícími hudebními aranžemi, bohatými orchestrálními prvky a vokály plnými emocí, se toto album stalo neodmyslitelnou součástí metalového kánonu a zaslouženě drží místo mezi nejlepšími metalovými alby všech dob.

Cradle of Filth - Dusk and Her Embrace
"Dusk and Her Embrace" je ikonické album, které bylo vydáno v roce 1996. Toto dílo je přelomové pro kapelu i pro celý metalový žánr, spojující temnotu, eleganci a orchestrální prvky do jedinečného zvukového zážitku. Složené z devíti temných a melodických skladeb, "Dusk and Her Embrace" představuje Cradle of Filth na vrcholu jejich tvůrčího umění. Album oživuje atmosféru gotických hradů, krvavých legend a dekadentního šlechtického života, přičemž se ve svých textech dotýká tématických motivů temnoty, romantiky a touhy. Svou kombinací hrůzy, romantiky a temnoty se "Dusk and Her Embrace" stalo zásadním a vlivným albem žánru.

Rotting Christ: Rituals
Rotting Christ je jméno, které je neodmyslitelně spojeno s temnotou a mystériem. Jejich album "Rituals" je důkazem síly a hloubky, kterou tato řecká black metalová legenda přináší do žánru. Skrz kombinaci epických melodií, působivých textů a atmosférického provedení, "Rituals" vytváří temný svět, který pohlcuje posluchače do prastarých mytologií a starověkých rituálů.

Suffocation: Effigy of the Forgotten
Nejkultovnější deska kariéry je v absolutní hodnotě "Effigy of the Forgotten". Tímto zásekem NYC grooveři definovaly scénu brutálního death metalu a ukázaly, že death metal je plný života a brutality. Naopak "Pierced from Within" je modlou pro všechny, kteří holdují technickému death metalu a pro kapelu představoval další milník v jejich vývoji.

Kataklysm: Shadows & Dust
"Shadows & Dust" je jedním z nejzásadnějších alb této kanadské čtveřice. Deska je symbolem brutální síly, melodického mistrovství a syrové energie, která definuje kapelu jako jednu z předních sil death metalové scény kombinací devastujících kytarových riffů, běsnících bicích a intenzivních vokálů s nekompromisním zvukem, který je zároveň melodický a chytlavý. Texty na albu se dotýkají temných témat jako je smrt, zkáza a lidská destrukce. Album se vedle "Temple of Knowlege" a "Sorcery" stalo mezníkem v diskografii této kapely a získalo si status klasického díla v death metalovém žánru.

Skálmöld: Börn Loka
Islandská metalová kapela Skálmöld se proslavila svou schopností vytvářet atmosférické a epické skladby inspirované severskou mytologií. Deska "Börn Loka", jejich řadově druhé album přináší severské legendy v podání charakteristických energických riffů, výrazných vokálů a poutavých textů, které jsou pro tuto šestici naprosto příznačné a díky kterým následně stvořili i unikátní nahrávku s islandským symfonickým orchestrem.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace