Nový Spark
venku od 3. června
Basinfire 2024: Všechny tváře death metalu

Basinfire 2024: Všechny tváře death metalu

Death metalu není nikdy dost, a proto si ho ve všech možných podobách a formách budete moct letos užít i ve Spáleném Poříčí!

LÍSTKY NA BASINFIRE ZA SUPER CENU SEŽENEŠ ZDE

V roce 1992 se v chladném větru kanadského Montrealu zrodil jeden z nejlepších extrémních hudebních vývozních artiklů: KATAKLYSM. Neúprosnost, tvrdá pracovní morálka, a především hudební vizionářství udělaly z KATAKLYSM v žánru extrémního metalu jméno. Strhující a nekompromisní death metal přináší tato kapela i nadále, a to s nově vydaným albem „Goliath“, v němž se mísí zuřivé riffy s Iaconovým charakteristickým growlem a s plnou náloží agresivity, která se s ničím nepáře.

Na melodickou notu tohoto žánru zahrají INSOMNIUM. I když je jejich tvorba silně prodchnuta estetikou doom metalu a pětice z Joensuu se ráda se zaobírá tématy temnoty, smutku, ztrát, bolesti a přírody, je v jejich hudbě cosi neuvěřitelně přitažlivého a zároveň povzbudivého. Tato melodeathová šestice přináší své deváté studiové koncepční album "Anno 1696". To kapela popisuje následovně: "(album) vypráví příběh založený na povídce Niilo Sevänena (baskytara/zpěv), protkaný smutkem a posledními zbytky naděje, hněvem a morbidními ukolébavkami. Vítejte v roce 1696. Vítejte v pekle. Tohle je věk nepokojů. Věk velkého hladomoru na severu. Hon na čarodějnice je v plném proudu po celé Evropě a hrůzné čarodějnické procesy zasáhly i odlehlé a majestátní krajiny Finska a Švédska."

O unikátní směsici death metalu a symfonické hudby se pak postarají nezaměnitelní FLESHGOD APOCALYPSE. S novou deskou „Veleno“ posunuli hranice extremity symfonické hudby v metalu zas o kus dál. Nyní mají navíc venku nový singl „Pendulum“, který vychází z nehody, ve které frontman málem přišel během lezení po skalách o život – a přesně taková je i nová skladba, hrozivá a houpající se se na tenkém laně intenzivní zuřivostí a barokními klasickými tóny.

Chybět nesmí ani ikona death metalu a jedni ze stavitelů tohoto žánrů, kteří „smrtikovu“ zasvětili celý život: techničtí, brutální a sofistikovaní – SUFFOCATION. Nyní s čerstvou deskou "Hymns From The Apocrypha", která zní přesně tak agresivně a hladově, jak se od této kapely očekává.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace