Nový Spark
venku od 2. května
Bezpočet písní od Kabátů, ale i od Dogy. Hokejové chorály si čím dál častěji vypůjčují rockové písně

Bezpočet písní od Kabátů, ale i od Dogy. Hokejové chorály si čím dál častěji vypůjčují rockové písně

Hokej a hudba patří neodmyslitelně k sobě. Je dokázáno, že hudba, která se nám líbí, zlepšuje náladu, zvyšuje koncentraci a ta divočejší rozpumpuje srdce a donutí nás být více soutěživí. Jedním z novodobých žánrů, které toto splňují, je rock. Jaké písně mají hokejisté nejraději?

Kabát díky hokeji znají lidé celosvětově
Co si budeme namlouvat, většina chorálů se vybírá na základě toho, co se danému týmu líbí. Co tyto skladby mají společného? Jsou inspirativní a říkají celému světu, že právě tato písnička nám dala sílu zúčastnit se a vyhrát. Nejinak tomu bylo na mistrovství světa v roce 1996. Skupina Kabát vydala písničku Vašku, ty jsi klasa chlap.

Dole v dole
Zejména na ne tak významných hokejových zápasech můžeme slyšet skladbu Dole v dole, též od Kabátů. A není divu. Píseň odkazuje na snahu něco dokázat a na následné ovoce, které získáme, snažíme-li se dostatečně. Také si mnoho lidí neuvědomuje, jak některá zaměstnání, jako například hokejisté, jsou náročná. Čeští hokejisté proto zcela oprávněně pojali tuto píseň jako něco, co je třeba šířit dál do světa.

Pohoda
A protože Kabáti jsou v tomto sportu tolik oblíbení, nesmíme zapomenout zmínit ještě jejich třetí skladbu, která je u hokejistů tolik oblíbená, zejména u mladší generace. Zaposloucháme-li se pozorně, odkazuje nejen na větší soutěživost mužů, ale také na schopnost táhnout za jeden provaz. Píseň nás poučuje, že všichni lidé do jednoho jsou si rovni, a pokud se spojí, dosáhnou velkých věcí.

Chorály z hokejových zápasů se nám zaryjí do srdce a nikdy nás neopustí. Ještě minimálně pár dní po zápase nám budou znít v hlavě.

Kabáti u hokejistů bezpochyby vedou, nicméně záleží na každém týmu, která píseň je pro ně nejvíce inspirativní. Koneckonců, každého zaujme něco jiného, každý hokejista nalézá útěchu a inspiraci v jiné hudbě. Zahraniční písně jsou však ještě oblíbenější. Zejména ty v anglickém znění můžeme zaslechnout v týmu z každého státu světa. Podívejme se na ty nejúspěšnější.

Zahraniční písně pro správnou motivaci a nárůst pozitivní energie
Určité písně v nás vyvolávají určité pocity. To jakožto hokejoví fanoušci dobře víme. Některé písně však slýcháváme v podání hokejových hráčů z celého světa více než jiné. Tyto tři písně, které nyní zmíníme, mají výjimečnou moc navodit v nás pocit, že nic není nemožné, a že není třeba soustředit se na výsledek zápasu, pouze na naše vlastní činy. Záleží na tom, jak jsou hokejisté naladění. Mají-li motivaci, dosáhnou velkých věcí. Také na to sázejí interpreti následujících písní. Zdá se, že je vytvořili, aby ve sportovcích nabudili pocit nepostradatelnosti a faktu, že spousta lidí v ně věří.

We Will Rock You v nás probouzí velké ambice
Skupina Queen přesně věděla, jak inspirovat lidi. Co však můžeme s jistotou říci, je to, že netušili, jaký ohlas ve světě jejich píseň bude mít. Jde o výjimečnou skladbu, která pojednává o poražení nepřátel nehledě na to, jak jsou silní. Hokejisté a hokejoví fanoušci tohoto textu využili, aby se jim rozproudila krev v žilách, aby měli pocit neporazitelnosti. Vždyť náš tým je přeci nejlepší a musí vyhrát.

AC/DC vsadili na podobnou myšlenku
A Queen nejsou jediní, kdo se cítili neporazitelní. Thunderstuck od již zmíněné skupiny poukazuje na fakt, že kdo chce zažít velký úspěch, musí se pouze snažit. Ve skutečnosti je naše mysl jako blesk, který udeří znenadání, a věříme-li, že vyhrajeme, stane se to skutečností. Jsou snad zapotřebí další důkazy, které by vysvětlovaly tak obří oblíbenost této písně u lidí zajímajících se o hokej? Myslíme si, že ne.

Jump od Van Halen
Lepší než učinit krok kupředu je učinit velký skok. A stejně jako v předchozích dvou případech, i tato píseň nás žene o skok blíže vítězství. A nejen samotné hokejisty, ale také nás, jejich věrné fanoušky. Sázkové kanceláře dobře vědí, že jistým krokem k vítězství je naladit se na tu správnou notu. A Van Halen také. Proto vznikla písnička Jump, která je příjemná na poslech a dokáže nás o lecčem poučit, vnímáme-li smysl jejích slov. U hokejistů působí jako balzám na duši, jakmile pocítí trému z toho, jak celý zápas dopadne. Nechtějí přece své fanoušky zklamat.

Hokejisté potřebují uvolnit zvíře, které v nich dřímá, a proto vznikly tyto skladby
Každý z nás, stojí-li před důležitým rozhodnutím, potřebuje povzbudit. Hokejisté nejsou výjimkou. Kdyby na ně trenéři nekřičeli zdánlivě demotivační motta, paradoxně by dnes nestáli tam, kde stojí. Kromě We will rock you od skupiny Queen a Jumpu od Van Halen takto zapůsobí ještě dvě písně, které by ve vašem rockovém a hokejovém playlistu rozhodně neměly chybě.

Eye of the Tiger
Tygři jsou určitě velcí bojovníci, pokud dojde na přežití. A to stejné platí i o hokejistech, kteří si chtějí udržet své místo. Takže, příznivci skupiny Survivor, jde-li o vaši oblíbenou skladbu, máme pro vás dobrou zprávu. Vaše píseň číslo jedna se zpívá v hokejových klubech a na utkáních.

Crazy Train
Ačkoli Ozzy Osbourne je považován spíše za metalistu, najdou se mezi námi tací, kteří ho považují za legendu v oblasti rocku. Crazy train, neboli Bláznivý vlak, je plný skrytých významů. Umíte-li číst mezi řádky, zjistíte, že je silně motivační. Někteří hokejisté toto dobře vědí, a tak není divu, že s hrdostí v hlase zpívají tuto starší, nicméně stále oblíbenou píseň, která pro ně má speciální význam.

Další skladby, které pravděpodobně znáte, a které nadobro změnili hokej nikoli pravidly, ale soutěživostí, je Highway to Hell od AC/DC a Born to run od Bruce Springsteena. Nabádají nás, abychom svůj sen nezačali žít zítra, nýbrž dnes. A to je hlavní pohon, který hokejisty nutí pokračovat, i když na své cestě za slibnou kariérou čelí nejedné komplikaci.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace