Nový Spark
venku od 1. března
Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: „V kapele jsme o Robově sexualitě nikdy nediskutovali“

Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: „V kapele jsme o Robově sexualitě nikdy nediskutovali“

V březnu tohoto roku vybuchne dvojitá nálož PRIEST. Nejenže Jidáš vydá nové album, ale navíc vyjde biografie klíčového kytaristy K.K. Downinga poprvé v češtině. Předobjednávejte nyní, abyste své jaro zasvětili JUDAS PRIEST. Kniha vychází v limitovaném nákladu 777 kusů!
Memoáry K.K. Downinga poprvé v češtině seženeš ZDE

Homosexualita byla v 70. a 80. letech daleko méně probírána na veřejnosti, ale v JUDAS PRIEST věděli všichni, kdo kde stojí. Během náročného období, kdy Rob Halford opustil kapelu na počátku 90. let, si K.K. Downing myslel, že jeho sexualita byla částečným důvodem k odchodu. Nebylo tomu tak a jak sám píše v knize, jeho orientace byla pro kapelu i výhodou.

Období, které vedlo k odchodu Roba z kapely, bylo celkově složité. Myslím, že lépe danou situaci snad okomentovat nelze. Dnes vím, že soudní proces v Renu nás rozklížil víc, než jsme si dokázali představit. Ale existovaly i další síly, které nás táhly tam či onam. Kromě toho tu byly bezprostřední spouště sváru jako kupříkladu fiasko v Torontu, ale k tomu se ještě dostanu. Vždycky jsem se domníval, že Robovy důvody k opuštění kapely měly tak či tak co dělat s jeho sexualitou.
Nebylo to tak, že by zápasil se specifiky své sexuality jako takové – ostatně on sám věděl, na které straně stojí od svých deseti let. Stejně tak my v kapele měli jasno od samotného začátku. A nikdy jsme o tom nediskutovali. Pro mě osobně to nebylo téma. Měli jsme černého bubeníka, měli jsme homosexuálního zpěváka, žádný problém.

V odrazu kůže, cvočků a celého rock’n’rollového pozlátka odvedl Rob dobrou práci, která mu navíc poskytla určitý druh uvolnění. Byl to on, kdo neremcal, když jsem nás hecoval, ať změníme image a vzal si ji hned za svou. Dokonce si myslím, že nikdy nebyl šťastnější. Ve vší té kůži se cítil jako doma. A když k tomu ještě čapl bič a sedl na harleye, byl to pro něj ráj. Image ho činila nejen spokojeným, ale také sloužila k určitému uznání, kterému by se mu jinak těžko dostalo. Gay komunita musela vědět od první vteřiny, že patří do její rodiny, ale svět rocku a metalu byl jinak k menšinám skoupý. Vypadal sice trochu jako z „Village People“, ale fanoušci tvrdé hudby ho respektovali. Byla to win-win strategie. Robova vizáž skvěle lícovala s potřebami JUDAS PRIEST, zároveň mu poskytovala bezpečnou půdu pro svou vlastní osobní perspektivu. A tak to fungovalo hezkých pár let.

K.K. Downing se v létě objeví se svou kapelou KK'S PRIEST na Masters of Rock ve Vizovicích! Takže na jednom festivalu uvidíte klasickou sestavu JUDAS PRIEST, jen ve více kapelách.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace