Nový Spark
venku od 3. června
Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: Hon na čarodějnice

Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: Hon na čarodějnice

Jednou z nejčernějších kapitol v životě britské kapely byl soudní proces, který museli JUDAS absolvovat. K.K. Downing toto období obzvláště špatně nesl a rozpovídal se o tom rozsáhle ve své knize.

Situace kulminovala, tempo začínalo narůstat a vše muselo nějak vyvrcholit. Když se pak dostal před tribunál Ozzy, žalovaný rodiči nešťastníka, který se údajně zabil kvůli údajně návodné písni „Suicide Solution“, zdálo se nevyhnutelné, že my všichni musíme počítat s tím, že i na nás může dojít. Jenže pak panoval celkem klid.

A to až takový, že v roce 1990 jsme si mysleli, že jsme úplně z obliga. Nikdo nás nepopotahoval, nikdo neměl námitek, krásný klid na rock’n’roll.

Zachrápali jsme tehdy?

Možná.

Anebo jsme propadli falešnému pocitu bezpečí, protože jsme byli zpátky v Evropě, daleko od bláznivé Ameriky. Ať tak či tak, naše koncentrace se po dokončení alba přesunula na plánování podpůrných aktivit a samozřejmě turné. Koncerty byly domluveny, nasmlouvány a smlouvy zapečetěny. A pak vybuchla bomba. „Čeká vás soudní líčení, kluci…“

Co následovalo poté, se dočtete v autobiografii K.K. Downing Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest, kterou seženete exkluzivně na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace