Nový Spark
venku od 2. května
Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: Jak K.K. bojoval proti názvu patnáctého alba

Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: Jak K.K. bojoval proti názvu patnáctého alba

V novém miléniu byl Downing v kapele stále více nespokojený. Postupně začal bojovat téměř se všemi členy kapely i managementem. Rozpory se ovšem objevovaly i v klíčových tvůrčích aspektech.

Nelíbilo se mi, že by název alba měl obsahovat slovo „odplata“ (Retribution). Nevím, proč bychom měli někomu něco oplácet nebo se mstít. Navíc mi to prostě nepasovalo k JUDAS PRIEST. Chtěli jsme se vrátit do starých dobrých časů, a tohle šlo jednoznačně v opačném směru.

Navíc se mi v tom slově nelíbila ona úzkost, která rozhodně nebyla přítomná v nahraných skladbách. Měla to být grandiózní oslava. Asi jako když se AC/DC vrátili zpátky na výsluní s vynikajícím „Back in Black“.

Odplata symbolizovala hořkost, a to se mi opravdu nelíbilo. Když se do názvu dostalo ještě slůvko „angel“, trochu to obrousilo mou nespokojenost.

O těžkém hledání kompromisu se dočtete v autobiografii K.K. Downing Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest, kterou seženete exkluzivně na Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace