Nový Spark
venku od 2. dubna
Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: Jak K.K. Downing nahrával kultovní album „British Steel“

Biografie legendárního kytaristy JUDAS PRIEST: Jak K.K. Downing nahrával kultovní album „British Steel“

V březnu tohoto roku vybuchne dvojitá nálož PRIEST. Nejenže Jidáš vydá nové album, ale navíc vyjde biografie klíčového kytaristy K.K. Downinga poprvé v češtině. Předobjednávejte nyní, abyste své jaro zasvětili JUDAS PRIEST. Kniha vychází v limitovaném nákladu 777 kusů!
Memoáry K.K. Downinga poprvé v češtině seženeš ZDE

Mnohými považované za jedno z klíčových alb pro heavymetalový žánr, „Breaking the Law“ vznikalo v překvapivě uvolněné a velmi kreativní atmosféře. Nahlédněte do kuchyně JUDAS PRIEST s memoáry K. K. Downinga.

Prototyp skladby, která vznikla velmi lehce byl „Rapid Fire“. Tahle věc se nám zalíbila natolik, že jsme ihned uvažovali o tom, zda neudělat ze songu otvírák alba. Rychlý, energický kus na úvod bude vždycky fungovat. I tak jsme nad tím dlouho dumali a zvažovali všechny klady a zápory včetně sekvenčního hlediska. V tomto místě chci demonstrovat, že naše analytické přístupy často stále vítězily nad kouzlem okamžiku. Nicméně „Rapid Fire“ si svou pozici nakonec obhájil. Jiné skladby zase potřebovaly trochu více pozornosti ve způsobu laterálního myšlení, resp. kreativního řešení. V době vzniku „British Steel“ začal pomalu vystrkovat růžky fenomén, který je dnes zcela běžný, a sice výroba zvuků producenty nebo zvukaři přímo ve studiu. Éra samplování byla ještě v nedohlednu, a tak nebylo lehké hledat alternativu organickému přístupu.
Jestliže Tom Allom nikterak nekafral do našeho kompozičního snažení, ve šňoření zvuku byl jako doma. A vystačil si často se zcela primitivními postupy. Šplouchal věcmi do vody, zabouchával dveře a tak podobně.

K.K. Downing se v létě objeví se svou kapelou KK'S PRIEST na Masters of Rock ve Vizovicích! Takže na jednom festivalu uvidíte klasickou sestavu JUDAS PRIEST, jen ve více kapelách.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace