Nový Spark
venku od 2. října
Bleskovky pro 18. 11. 2015

Bleskovky pro 18. 11. 2015

NAPALM DEATH spojili síly s německými metalcorovými oblíbenci HEAVEN SHALL BURN a 11. prosince vydají splitko „The Mission Creep“. Obě kapely na něj přispějí jednou dosud nezveřejněnou skladbou, přičemž materiál bude k dispozici pouze na vinylovém sedmipalci.


Gus G. přijal do FIREWIND nového zpěváka. Je jím Henning Basse, který řeckého kytaristu doprovázel na nedávných sólových koncertech (objevil se s ním v létě i na Masters of Rock) a má zkušenosti i z METALIUM či MAYAN.


Belgičtí deathmetalisté ABORTED slaví dvacáté narozeniny a nadělují k nim fanouškům čtyřskladbový materiál s názvem „Termination Redux“, který je k dispozici jako EP, ale i na vinylu.


Fanoušci KING DIAMOND už začínají být pěkně nedočkaví. A po právu, poslední řadovka Kingovy kapely „Give Me Your Soul... Please“ vyšla v roce 2007. Kytarista Andy LaRocque teď uvedl, že se s ostatními pustí na plno do práce na jejím nástupci začátkem následujícího roku. „Máme nějaké riffy, ale jakmile si na to sedneme, půjde to už rychle,“ uvedl LaRocque.


PAPA ROACH prý začnou nejspíš už v únoru pracovat na novém albu. „Bavili jsme se o tom, že bychom věci zjednodušili, ale zato skladby udělali tvrdé, ne tak vrstevnaté,“ uvedl kytarista Jerry Horton.


Progresivní veteráni RUSH budou mít 20. listopadu venku živák „R40 Live“ a možná bude svědectvím jejich posledního turné vůbec. Baskytarista Geddy Lee v rozhovoru pro magazín Rolling Stone uvedl, že si není vůbec jistý, zda kapela bude ještě někdy koncertovat. „Momentálně to nevypadá moc dobře. Je to otázka, na kterou bych sám rád znal odpověď, ale neznám, protože se na tom nedokážeme sjednotit.“


Příští rok uplyne třicet let od vydání komerčně nejúspěšnějšího alba EUROPE „The Final Countdown“. Kapela se to chystá oslavit sérií speciálních koncertů, jejichž podobu ještě upřesní.


STONE SOUR (foto) mají venku další EP cover verzí „Straight Outta Burbank“ a z pěti obsažených kousků z něj nabízejí ke streamu „Sailin´ On“ od BAD BRAINS a „Gimme Shelter“ od THE ROLLING STONES s hostující Lzzy Hale z HALESTORM.


Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace