Nový Spark
venku od 1. dubna
Bleskovky pro 18. 11. 2015

Bleskovky pro 18. 11. 2015

NAPALM DEATH spojili síly s německými metalcorovými oblíbenci HEAVEN SHALL BURN a 11. prosince vydají splitko „The Mission Creep“. Obě kapely na něj přispějí jednou dosud nezveřejněnou skladbou, přičemž materiál bude k dispozici pouze na vinylovém sedmipalci.


Gus G. přijal do FIREWIND nového zpěváka. Je jím Henning Basse, který řeckého kytaristu doprovázel na nedávných sólových koncertech (objevil se s ním v létě i na Masters of Rock) a má zkušenosti i z METALIUM či MAYAN.


Belgičtí deathmetalisté ABORTED slaví dvacáté narozeniny a nadělují k nim fanouškům čtyřskladbový materiál s názvem „Termination Redux“, který je k dispozici jako EP, ale i na vinylu.


Fanoušci KING DIAMOND už začínají být pěkně nedočkaví. A po právu, poslední řadovka Kingovy kapely „Give Me Your Soul... Please“ vyšla v roce 2007. Kytarista Andy LaRocque teď uvedl, že se s ostatními pustí na plno do práce na jejím nástupci začátkem následujícího roku. „Máme nějaké riffy, ale jakmile si na to sedneme, půjde to už rychle,“ uvedl LaRocque.


PAPA ROACH prý začnou nejspíš už v únoru pracovat na novém albu. „Bavili jsme se o tom, že bychom věci zjednodušili, ale zato skladby udělali tvrdé, ne tak vrstevnaté,“ uvedl kytarista Jerry Horton.


Progresivní veteráni RUSH budou mít 20. listopadu venku živák „R40 Live“ a možná bude svědectvím jejich posledního turné vůbec. Baskytarista Geddy Lee v rozhovoru pro magazín Rolling Stone uvedl, že si není vůbec jistý, zda kapela bude ještě někdy koncertovat. „Momentálně to nevypadá moc dobře. Je to otázka, na kterou bych sám rád znal odpověď, ale neznám, protože se na tom nedokážeme sjednotit.“


Příští rok uplyne třicet let od vydání komerčně nejúspěšnějšího alba EUROPE „The Final Countdown“. Kapela se to chystá oslavit sérií speciálních koncertů, jejichž podobu ještě upřesní.


STONE SOUR (foto) mají venku další EP cover verzí „Straight Outta Burbank“ a z pěti obsažených kousků z něj nabízejí ke streamu „Sailin´ On“ od BAD BRAINS a „Gimme Shelter“ od THE ROLLING STONES s hostující Lzzy Hale z HALESTORM.


Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
16.04. 1914
18.04. IGORR, AUTHOR & PUNISHER, OTTO VON SCHIRACH
20.04. VAN DER GRAAF GENERATOR
25.04. JOE LYNN TURNER
01.05. MAGNUM
02.05. VISIONS OF ATLANTIS, EDENBRIDGE, SCARLET AURA, LEECHER
03.05. RED
05.05. YES
06.05. JOE SATRIANI
07.05. DOOL
A co FAKKER!?