Nový Spark
venku od 1. prosince
Blíží se konec CITRONU, nebo jen „Láďa tropí hlouposti“?

Blíží se konec CITRONU, nebo jen „Láďa tropí hlouposti“?

„CITRON příští rok, bylo oznámeno od šéfa Radima Pařízka, že končí. A jakože postaví CITRON na piedestal a že bude lepší to zastavit,“ těmito slovy Láďa Křížek v pořadu Showtime FTV Prima šokoval nejen fanoušky, ale i samotného moderátora Tomáše Krause. Když ten kontroval, že má jiné informace, o plánovaných halových koncertech, zpěvák si stál za svým. „No to já nevím, jestli tam budu, protože mně řekli, že končím. Že končí celej CITRON.“

Zjevně však Láďa Křížek tímhle sdělením zaskočil i své spoluhráče, za které se rozhodl oficiálně reagovat kapelník, Radim Pařízek mladší následujícím sdělením na sociálních sítích. Zprávy, které se po odvysílání pořadu začaly šířit, jsou prý zavádějící.

CITRON na Sparkshopu

„Na začátek: konec kapely Citron jsem nikomu neoznámil. Nabídl jsem řešení, které bylo odmítnuto.

Po odchodu táty jsem se snažil (a stále snažím) udržet kapelu pohromadě za každou cenu, abychom hráli dál a nadále přinášeli radost vám všem. Nebylo to lehké, celý tým to stálo mnoho úsilí a mělo to bezpochyby smysl. Od začátku mého působení jako kapelníka po smrti táty (Radima) Láďa Křížek několikrát avizoval, že opustí kapelu. Vždy jsem sklonil hlavu a dělal vše pro to, abychom mohli pokračovat dál. Vždy jsem vyhověl všem jeho požadavkům. Poprvé se tak stalo měsíc po odchodu táty, kdy jsme se shodli, že chceme jeho odkaz nést dále.

Problém se prohloubil na začátku tohoto roku, kdy jsme místo nahrávání desky a přípravy její propagace stále řešili podobné požadavky. Jako kapelník jsem se snažil je vyřešit, abychom se mohli posunout dál a Láďa mi slíbil, že vše vyřešíme. To se ale nestalo a za pár dní mi oznámil, že navíc odmítá spolupracovat s velkou částí týmu Citronu. S lidmi, kteří mají obrovskou zásluhu na podobě nového Citronu a věnovali mu velký kus své životní síly. V tu chvíli mi bylo jasné, že s takovým nastavením je komplikované dosáhnout cílů, které byly pro kapelu vytyčeny. Neměl jsem ani jistotu, že Láďa přijede na další koncert, přitom jediné, po čem jsem volal, bylo nastavení základních pravidel spolupráce a toho, abychom táhli za jeden provaz. Nastavení takových pravidel je dnes v kapelách i jinde úplným základem pro fungování a usiloval o to i táta.

Tato prosba byla odmítnuta. Nebylo možné dál rozvíjet aktivity kapely, tak jsem navrhnul, abychom probrali naši další budoucnost. To konečně vedlo k dílčím rozumným závěrům a dohodli jsme se, že budeme pokračovat dál, dokonce s částečně nastavenými pravidly. Booking koncertů na další rok už byl v procesu. Z publikovaného rozhovoru však vyplývá opak. Jak jsem již řekl i Láďovi, pokud se rozhodne skončit, bude to jeho volba. Pokud to bude možné provést důstojně, Citron bude pokračovat dál. Vám všem se omlouvám za lži a přetvářky, které se teď šíří. Na konci roku se můžete těšit na nabité turné, o dalším pokračování se znovu pokusím otevřít debatu.

Na závěr bych rád citoval tátovu píseň: ,,Zůstaň hrdě stát, máš nás a vše dobré se vrátí zpátky k nám.”

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace