Nový Spark
venku od 1. srpna
BRATRSTVO LUNY novým albem varuje před marketingovou debilizací

BRATRSTVO LUNY novým albem varuje před marketingovou debilizací

BRATRSTVO LUNY oslaví letos na podzim patnáct let existence a při té příležitosti vydává své čtvrté řadové album s provokativním názvem „Clamare“ (latinsky „křičet“).

Nové album BRATRSTVA LUNY pořídíte v našem Sparkshopu

Sexteto přichází s dalším koncepčním dílem, jímž varuje před „lidožravou“ globální digitalizací a marketingovou „debilizací“ prostřednictvím infantilních reklam, prázdných spektáklů a manipulativních médií. Svým novým počinem burcuje k odporu proti úpadku verbálního projevu i psaného slova jakožto přirozených prostředků lidské komunikace (viz pocta Karlu Čapkovi a Karlu Havlíčku Borovskému).

Hudebně je „Clamare“ doposud nejvyspělejším počinem kapely, čemuž pomohly i změny na postech zpěváka (Bruzs D.) a baskytaristy (T. L.), jež vnesly do řad Bratrstva oživující esenci a pozitivní náboj, který se v tóninách „prokletých básníků“ promítá do hudebních fresek svérázným způsobem uchopeného stylu „postgothic“.

Autorem sedmi skladeb je kytarista Šotek, pod dvěma je autorsky podepsaný zakládající kytarista Darkthep a o albovou tečku se postaral bubeník a producent Kobdzey. Texty opatřené zakotvujícími anotacemi tradičně obstaral spiritus agens R. X. Thámo. Kolekce deseti skladeb je v souladu s performativní posedlostí skupiny zakletá do detailně vyšperkovaného digipaku s dvaatřicetistránkovým bookletem, jehož podobu, která včetně titulního motivu snese nejpřísnější kritéria srovnání s uměleckými výtvory světové úrovně, má na svědomí profesionální grafička Erika Mithoferová.


Album „Clamare“ vychází 22. srpna, v den letního úplňku s astrologickou nadvládou Vodnáře. Jeho ústřední motto zní: „Jen jediná koruna je hodna absolutní úcty, koruna stromu.“

Singl „Nuestra Señora“ je k poslechu na digitálních streamovacích platformách a na Bandzone profilu kapely.

Nový Spark
venku od 1. srpna
Kalendář akcí
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
18.08. ROCK CASTLE 2022
25.08. SABATON, AVATAR, BLOODBOUND
12.11. ALTER BRIDGE, HALESTORM, MAMMOTH WVH
16.02. VILE VALLO
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace