Nový Spark
venku od 1. prosince
Brněnský Kabinet MÚZ láká v závěru dubna na stoner i post-black

Brněnský Kabinet MÚZ láká v závěru dubna na stoner i post-black

Konec dubna 2023 se v brněnském Kabinetu MÚZ ponese v duchu poctivé tvrdé muziky. V pátek 28. 4. dorazí polští velikáni stoner-rocku WEEDPECKER a DOPELORD, které podpoří domácí ACID ROW. V sobotu 29. 4. to budou američtí screamo-post-black PORTRAYAL OF GUILT, kteří s sebou přivezou MÜSCLE WÖRSHIP. Za domácí scénu se představí Banánova kapela PROTIJED.


WEEDPECKER (PL) + DOPELORD (PL) + ACID ROW
pátek 28. 4. 2023

Senzační stonerový svátek! Zasněné psychedelické rockové melodie s prvky stoneru a grunge. Weedpecker (foto) vznikli ve Varšavě v Polsku v roce 2012, kdy se bratři Piotr a Bartek Dobry dali dohromady a od té doby vydali čtyři alba z kategorie "nejlepšího těžkotonážního psychedelického rocku", jaké kdy scéna viděla.

Po vydání alba „III“ (2018) opustili kapelu dlouholetí členové Bartek Dobry, Robert Kulakowski a Grzegorz Pawlowski. V roce 2020 se kapela vrátila s novou sestavou se členy Dopelord a Major Kong a hrála své první koncerty nejen s novými členy, ale i s novým instrumentálním aranžmá s klávesami.

Poslední nahrávka „IV: The Stream of Forgotten Thoughts“ byla vydána v roce 2021 a odhalila první nahrávky od změny v sestavě. S jemnými psychedelickými skvosty připomínajícími ranné Tame Impala, bouřlivými rockovými výbuchy ve stylu Oh Sees a samozřejmě jejich typickými melodickými heavy riffy zůstávají Weedpecker jednou z nejvíce vzrušujících psychedelických kapel na kontinentu.

Hulení, zkoušení a koncertování. Geniální stoner/doom kapela Dopelord z Polska, která byla založena koncem roku 2010 v Lublinu vzešla ze stejných hlubin jako praotcové žánru Black Sabbath. Jejich hlavní inspirací jsou: staré filmy, hudba 70. let a kouzelné bylinky.

Stoner-rocková formace Acid Row nedávno oslavila deset let od svého vzniku a následně vydali vynikající album Afterglow. Album, které zavání odérem smrti, tajuplností posmrtného života i fascinací okamžikem. Tohle pražské trio hraje energický stoner rock s tendencemi a postojem punku, který občas zavane doom metalem i prvky psychedelického rocku. Divoký žánrový průnik, který pevně drží pohromadě!


PORTRAYAL OF GUILT (USA) + MÜSCLE WÖRSHIP (USA) + PROTIJED
sobota 29. 4. 2023

Texaské screamo/dark hardcore trio Portrayal of Guilt zavítá poprvé do Brna. V roce 2021 vydali hned dvě oceňovaná alba We Are Always Alone a Christfucker, ze kterých je cítít příklon k black-metalu, hudební chaos plný mizérie, nihilismu a lidského utrpení. V naší kotlině vystoupili nejen na Fluffu, ale taky třeba po boku kapel jako Deafheaven nebo Touche Amore. Kapelu, která má na kontě i splitko s Chat Pile, letos do line-upu zařadil festival Roadburn, ale není třeba jezdit do Tilburgu, protože Portrayal of Guilt dorazí do Kabinetu MÚZ!

Žádní chlapi na steroidech, ale poctivý devadesátkový psychedelický post-punk s emo nádechem z amerického Kansasu. Müscle Wörship hrají super muziku, která už se dneska často neslyší. V sestavě navíc lidi z The Appleseed Cast!

Protijed? To jsou členové Balaclava, Kovadlina, I Am Pentagon, Pustina, Got A Wolf, V0nt, Spes Erepta, Cardio Radio a dalších; ve vegan straight edge projektu. Na labelu Kabinet Records vydali svoje poslední koncepční album s názvem "Jediné, na čem záleží, jsou stopy lásky, které tu po nás zůstanou".

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace