Nový Spark
venku od 1. června
Brněnský Kabinet MÚZ láká v závěru dubna na stoner i post-black

Brněnský Kabinet MÚZ láká v závěru dubna na stoner i post-black

Konec dubna 2023 se v brněnském Kabinetu MÚZ ponese v duchu poctivé tvrdé muziky. V pátek 28. 4. dorazí polští velikáni stoner-rocku WEEDPECKER a DOPELORD, které podpoří domácí ACID ROW. V sobotu 29. 4. to budou američtí screamo-post-black PORTRAYAL OF GUILT, kteří s sebou přivezou MÜSCLE WÖRSHIP. Za domácí scénu se představí Banánova kapela PROTIJED.


WEEDPECKER (PL) + DOPELORD (PL) + ACID ROW
pátek 28. 4. 2023

Senzační stonerový svátek! Zasněné psychedelické rockové melodie s prvky stoneru a grunge. Weedpecker (foto) vznikli ve Varšavě v Polsku v roce 2012, kdy se bratři Piotr a Bartek Dobry dali dohromady a od té doby vydali čtyři alba z kategorie "nejlepšího těžkotonážního psychedelického rocku", jaké kdy scéna viděla.

Po vydání alba „III“ (2018) opustili kapelu dlouholetí členové Bartek Dobry, Robert Kulakowski a Grzegorz Pawlowski. V roce 2020 se kapela vrátila s novou sestavou se členy Dopelord a Major Kong a hrála své první koncerty nejen s novými členy, ale i s novým instrumentálním aranžmá s klávesami.

Poslední nahrávka „IV: The Stream of Forgotten Thoughts“ byla vydána v roce 2021 a odhalila první nahrávky od změny v sestavě. S jemnými psychedelickými skvosty připomínajícími ranné Tame Impala, bouřlivými rockovými výbuchy ve stylu Oh Sees a samozřejmě jejich typickými melodickými heavy riffy zůstávají Weedpecker jednou z nejvíce vzrušujících psychedelických kapel na kontinentu.

Hulení, zkoušení a koncertování. Geniální stoner/doom kapela Dopelord z Polska, která byla založena koncem roku 2010 v Lublinu vzešla ze stejných hlubin jako praotcové žánru Black Sabbath. Jejich hlavní inspirací jsou: staré filmy, hudba 70. let a kouzelné bylinky.

Stoner-rocková formace Acid Row nedávno oslavila deset let od svého vzniku a následně vydali vynikající album Afterglow. Album, které zavání odérem smrti, tajuplností posmrtného života i fascinací okamžikem. Tohle pražské trio hraje energický stoner rock s tendencemi a postojem punku, který občas zavane doom metalem i prvky psychedelického rocku. Divoký žánrový průnik, který pevně drží pohromadě!


PORTRAYAL OF GUILT (USA) + MÜSCLE WÖRSHIP (USA) + PROTIJED
sobota 29. 4. 2023

Texaské screamo/dark hardcore trio Portrayal of Guilt zavítá poprvé do Brna. V roce 2021 vydali hned dvě oceňovaná alba We Are Always Alone a Christfucker, ze kterých je cítít příklon k black-metalu, hudební chaos plný mizérie, nihilismu a lidského utrpení. V naší kotlině vystoupili nejen na Fluffu, ale taky třeba po boku kapel jako Deafheaven nebo Touche Amore. Kapelu, která má na kontě i splitko s Chat Pile, letos do line-upu zařadil festival Roadburn, ale není třeba jezdit do Tilburgu, protože Portrayal of Guilt dorazí do Kabinetu MÚZ!

Žádní chlapi na steroidech, ale poctivý devadesátkový psychedelický post-punk s emo nádechem z amerického Kansasu. Müscle Wörship hrají super muziku, která už se dneska často neslyší. V sestavě navíc lidi z The Appleseed Cast!

Protijed? To jsou členové Balaclava, Kovadlina, I Am Pentagon, Pustina, Got A Wolf, V0nt, Spes Erepta, Cardio Radio a dalších; ve vegan straight edge projektu. Na labelu Kabinet Records vydali svoje poslední koncepční album s názvem "Jediné, na čem záleží, jsou stopy lásky, které tu po nás zůstanou".

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace