Nový Spark
venku od 1. června

BROKEN HOPE a DEICIDE vykopali válečnou sekyru

Deathmetalisté BROKEN HOPE sice vydali slušné comebackové album „Omen of Disease“, jinak však jejich návrat na scénu úplně optimálně nevychází. Jejich koncert v El Pasu pokazil agresor, který ve vzájemné potyčce kobercovým nožem pořezal dva z návštěvníků a navíc, BROKEN HOPE turné No Salvation nakonec ani nedokončí. Údajně kvůli Glenu Bentonovi z DEICIDE, kteří jsou headlinery celé šňůry.

Podle kytaristy Jeremyho Wagnera se Benton k BROKEN HOPE od začátku turné choval nerudně, arogantně a nevděčně a to i přesto, že mu kapela půjčila své basové kombo, jelikož jeho vlastní se mu porouchalo. Kapele navíc zakázal užívat mlhostroje a vše mělo vyvrcholit poté, co Benton BROKEN HOPE opakovaně rozlaďoval jejich zařízení a ztratil jejich kabeláž. „Nakonec našemu basákovi Shaunovi poslal výhružnou textovku, že mu rozbije hubu, pokud ho bude pomlouvat. Jen do toho, protože jsou to jen kecy, který nikoho nevystraší. Glen Benton je línej, závistivej, nevděčnej a neprofesionální egomaniak. Prudí všechny, od kapel, přes fanoušky až po promotéry a je mně záhadou, jak s takovou může jeho kariéra tak dlouho trvat. Tentokrát se však začal srát do špatné kapely,“ uvedl mimo jiné Wagner v rozsáhlém sdělení na Facebooku BROKEN HOPE, které však bylo záhy o pasáž týkající se DEICIDE zkráceno...

PS: V listopadovém čísle vám s BROKEN HOPE přinášíme dvoustránkový rozhovor!

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo