Nový Spark
venku od 1. října
Bruce Dickinson skládá poklonu „Black albu“ METALLIKY

Bruce Dickinson skládá poklonu „Black albu“ METALLIKY

Před pár dny oslavilo přelomové album METALLIKY 30 let od svého vzniku. Nahrávka, jež ovlivnila zástupy muzikantů, rezonuje hudební scénou dodnes a jednou z osobností, která se podělila o svůj pohled, je principál IRON MAIDEN Bruce Dickinson.

Chystanou reedici Black alba METALLIKY a speciální album coverů si můžete předobjednat v našem Sparkshopu

„Společně s JUDAS PRIEST a PANTEROU jsme se dostali na křižovatku, kdy jsme měli šanci postoupit na úplně jinou úroveň. Ale nikdo z nás na to neměl koule. METALLICA ano. Všichni jim musíme přiznat zásluhu, že se chopili příležitosti, která se jim naskytla. Riskovali a zaslouženě sklidili obrovský úspěch. Nikdo nemůže znevážit, čeho s tímto albem dosáhli,“ vyjádřil se Bruce.

„Je to jedno z těch zlomových alb, kde se povedlo úplně všechno. Je velmi dobře zprodukované, každá nota na tom albu má své přesné místo. Obdivuji, jakým způsobem se toho chopili a co se jim díky desce povedlo. Bylo to efektivní – „Black album“ nepochybně pomohlo dostat metal do mainstreamu.“

Kultovní deska znovu vyjde v remasterované verzi a mimo to se objeví nahrávka nazvaná „The Metallica Blacklist“. Ta bude obsahovat předělávky dvanácti klasických písní od úctyhodných 53 umělců. Mezi nimi nebudou chybět Corey Taylor, Elton John, Dave Gahan, CAGE THE ELEPHANT, GHOST, ROYAL BLOOD, BIFFY CLYRO nebo WEEZER. Obě nahrávky vyjdou 10. září prostřednictvím Blackened Recordings.

O nahrávce se dočtete také v srpovém Sparku. Plakát METALLIKY je samozřejmostí.Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace