Nový Spark
venku od 2. října
Bubenice inspirativní podobně jako BEATLES. Seznamte se s Nandi Bushell!

Bubenice inspirativní podobně jako BEATLES. Seznamte se s Nandi Bushell!

Pokud jste o Nandi Bushell dosud neslyšeli, Dave Grohl vás rád zasvětí. A ze všeho nejdřív vám jistě poradí: „Podívejte se, jak Nandi řeže do bicích.“ Frontman FOO FIGHTERS dokonce přirovnal sledování jejího bubenického umění k poslechu jakéhokoli alba legendárních BEATLES.

Bubenický souboj
Vztah Davea Grohla a mladé talentované umělkyně Nandi Bushell sahá do léta 2020, kdy dívka nahrála na Youtube svůj drum cover skladby „Everlong“ a vyzvala Grohla, aby hudební úder vrátil. On tak skutečně udělal a vzápětí dívce adresoval další skladbu, kterou ale také zvládla precizně. „První kolo jsi vyhrála, ještě ale není konec,“ vzkázal tehdy Dave. V hlavní roli bicí souprava a souboj pokračoval dál!


Zlom nastal, když se dvojce setkala skrz platformu ZOOM, přičemž výsledkem byla mimo jiné domluva, že při nejbližším koncertě FOO FIGHTERS ve Velké Británii bude mít Nandi na jednu skladbu rezervované místo za škopky. „Setkání s panem Grohlem bylo jedním z největších zážitků v mém životě. Je úžasný a přátelský! Nemůžu uvěřit, že si s kapelou zahraji živě. Nemůžu se dočkat!“ uvedla nadšeně.

K vysněnému featuringu skutečně došlo letos v září. „Stalo se to a bylo to epické! Mockrát děkuji FOO FIGHTERS a všem, kteří mi toto umožnili,“ napsala dívka po vystoupení. Grohl poznamenal, že vydání aktuálního alba FOO FIGHTERS „Medicine at Midnight“ inspirovala právě internetová bubenická přestřelka. „Ta bitva technické zdatnosti rozdávala radost a štěstí. Lidi se u počítače nebo telefonu tři a půl minuty usmívali, protože desetiletá holka mi nakopávala prdel. Přesně něco takového svět potřeboval,“ řekl.

Takhle vypadá rock’n’roll
„Pokud chcete vidět skutečný význam rock’n’rollu, podívejte se, jak Nandi hraje na bicí. Je stejně inspirativní jako kterákoliv nahrávka BEATLES, LED ZEPPELIN, AC/DC nebo ROLLING STONES. Pozorovat jak hraje na bubny a vidět její vášeň a víru v tuhle hudbu... Jestli vás to neinspiruje, tak nevím, co by mohlo,“ dodal Grohl.

Že má děvče skutečně našlápnuto, dokazují jména dalších hudebníků, které zaujala – dostala kytaru od Toma Morella a svými skills okouzlila i Jaye Weinberga ze SLIPKNOT, Brada Wilka z RAGE AGAINST THE MACHINE nebo Matta Camerona z Pearl Jam.


Sponzorovaný článek

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace