Nový Spark
venku od 1. června
BUCOVINA ruší většinu evropského tour. Akce Heathen Assault over Brno zůstává

BUCOVINA ruší většinu evropského tour. Akce Heathen Assault over Brno zůstává

Z tábora rumunských folk/blackových harcovníků BUCOVINA dorazily nedobré zprávy. Jejich již jednou přeložené evropské tour se z větší části ruší. Mimo jiné se to týká koncertu v Praze. Brněnská štace v rámci akce Heathen Assault over Brno 12. února se ale podařila zachovat.

„Bohužel musíme zrušit většinu koncertů našeho nadcházejícího turné k vydání nového alba. Vystoupení v těchto městech nadále platí: Vídeň, Frostfeuernächte Festival, Brno, Selb, Mnichov a Budapešť. Vše ostatní je zrušeno. Doufejme, že jakmile začne být život zase barevnější, budeme moct znovu vyrazit do Evropy,“ vyjádřila se kapela.


BUCOVINA jsou prostě jen týpci, kteří se snaží udržet plamen metalu. Bohužel od naší vlády nepřišla žádná finanční podpora. Chtěl bych ale se ctí zmínit české kulturní orgány, které se opravdu snažily nabídnout nám nějakou formu podpory, a přestože nemluvím jejich jazykem, se mnou měli obrovskou trpělivost. Musím zas a znovu zopakovat, že Češi jsou prostě skvělí,“ nechal se slyšet zástupce labelu kapely Sabri.

BUCOVINA započala svou kariéru v roce 2000 a od té doby produkuje jedinečný mix folk, black a pagan metalu. Svou hudbu označují sami bukovinští jako Folc Hevi Blac.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace