Nový Spark
venku od 1. června

BULLET FOR MY VALENTINE - 16.2.2014, Praha, Roxy

BULLET FOR MY VALENTINE, CALLEJON, COLDRAIN


PRAHA, ROXY, 16. 2. 2014
600 V

V rámci svého evropského turné, které skupina absolvuje od začátku letošního února, se BULLET FOR MY VALENTINE rozhodli ukázat opět v Praze. Vydali se tedy do vyprodané Roxy společně s japonskými post-hardcoraři COLDRAIN a osobitými německými metalcoraři CALLEJON.

Ahoj Praho!


Ještě před otevřením klubu stála před vchodem fronta, jejíž jedna polovina sahala z Dlouhé ulice až do Revoluční. Není tedy divu, že Roxy praskala ve švech už za předskokanů COLDRAIN, kteří za dobrého nazvučení dokázali rozskákat valnou část obecenstva, ačkoliv se nevyhnuli technickým problémům. Po nich na scénu zavítala druhá předkapela – CALLEJON. Ti zas předvedli nejenergičtější show večera a zároveň i nejlepší ukázku práce s publikem. Frontman Bastian Sobtzick si získal u diváků sympatie mimo jiného i pozdravem „Ahoj Praho!“ a během koncertu je přiměl např. k provádění výskoků ze dřepu či „wall of death“. Zvuk CALLEJON oproti COLDRAIN však značně pokulhával. Zejména nebylo dost zřetelně slyšet kytary.

Čas explodovat


Přišel čas na hlavní hvězdu večera. Na podiu se tyčily dvě stěny zesilovačů s logem kapely a nad scénou visela plachta, která na sobě nesla přední stranu přebalu desky „Temper Temper“. Všechno nasvědčovalo tomu, že BULLET FOR MY VALENTINE jsou připravení ukázat Praze show ke svému současnému turné. A také, že ano. Na podium před devátou hodinou vběhla skupina s nesourodou image, za to však s pozitivní energií a zásobníkem plným jak klasických BFMV hitů, tak novinek z posledního alba. Jak se ukázalo, v set listu nebyla hluchá místa, každá píseň dokázala publikum rozezpívat a rozpařit. Řadu z přítomných však překvapil cover „Ace Of Spades“ od MOTÖRHEAD, jímž ale skupina zvýšila napětí způsobené netrpělivým očekáváním „Tears Don’t Fall“. Potěšilo také medley začínající vypalovačkou „Hand Of Blood“. Mimo jiné se ukázalo, že písně z rozporuplně přijatého „Temper Temper“ fungují naživo stejně dobře jako například taková „Your Betrayal“. Zvuk byl ze začátku nevyvážený, zanikal zpěv, avšak během vystoupení se postupně srovnal.

Pozitivní energie na všech stranách


Předskokani skvěle rozehřáli publikum na hlavní hvězdu večera, která pak přichystaný prostor využila, jak nejlépe mohla a strhla veškeré obecenstvo skladbami, mezi nimiž se nacházejí i hymny současné metalové generace. Vyvedený to večer plný pozitivní energie jak ze strany účinkujících tak přihlížejících.

Odkazy:


coldrain.jp

www.callejon.de

www.bulletformyvalentine.com

www.roxy.cz


FOTO: Petr ŠRÁMEK
REPORT: Jirka ŠTRAUB

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
20.06. Hot Metal Party
09.10. PRIMAL FEAR
10.10. PRIMAL FEAR
11.10. FROG LEAP
15.10. HELLOWEEN
17.10. TWILIGHT FORCE
17.10. AXEL RUDI PELL
25.10. AXEL RUDI PELL
26.10. APOCALYPTICA, EPICA
27.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?